Czego się nauczysz wybierając tą specjalność?
- Zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy pedagogicznej i resocjalizacyjnej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania, zagrożonymi niedostosowaniem społecznym i niedostosowanymi społecznie.
- Nauczysz się rozpoznawać trudności w respektowaniu norm społecznych.
- Nauczysz się dobierać i refleksyjnie stosować metod resocjalizacji w planowaniu i realizacji pracy profilaktycznej i resocjalizacyjnej.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Jest to propozycja dla osób, które chciałyby pogłębić wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy młodzieżą z zaburzeniami zachowania, zagrożoną niedostosowaniem społecznym i niedostosowaną społecznie.
- Ukończenie tej specjalności wiąże się z uzyskaniem kwalifikacji pedagogicznych, umożliwiających podejmowanie zatrudnienia również w placówkach edukacyjnych.
- Zajęcia dydaktyczne realizują praktycy, którzy na co dzień pracują w obszarze profilaktyki i resocjalizacji.
- Rynek pracy przejawia duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru profilaktyki społecznej i resocjalizacji nieletnich.
Praca dla Ciebie:
Studia na kierunku Resocjalizacja otworzą przed Tobą szerokie możliwości zawodowe, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Będziesz gotowy/a podejmować wyzwania związane z wspieraniem osób potrzebujących i tworzeniem pozytywnych zmian społecznych.
Program studiów
- Prawo rodzinne i opiekuńcze;
- Socjologia młodzieży;
- Profilaktyka niedostosowania społecznego;
- Diagnostyka resocjalizacyjna;
- Terapia w resocjalizacji;
- Warsztaty socjoterapii;
- Metodyka interwencji kryzysowej w szkole i instytucji resocjalizacyjnej;
- Metodyka pracy kuratora sądowego;
- Projektowanie i realizowanie oddziaływań wychowawczych w placówkach resocjalizacyjnych.