Opis kierunku:

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.


Na studiach podyplomowych w zakresie logopedii ogólnej wszechstronnie przygotowujemy uczestników do podjęcia pracy na stanowisku logopedy (oraz nauczyciela-logopedy, pod warunkiem posiadania przygotowania pedagogicznego). W trakcie studiów rozwiniesz wiedzę w zakresie profilaktyki, diagnozy i terapii zaburzeń mowy z wykorzystaniem współczesnych metod i technik pracy logopedycznej. 

 

Zajęcia poprowadzą wieloletni praktycy w zakresie pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy, cenieni metodycy, lekarze.

  • Studia realizowane są w formule synchronicznej (w czasie rzeczywistym).
  • Zajęcia, które odbywają się zdalnie są prowadzone przy pomocy platformy Microsoft Teams, a każdy z uczestników dostaje darmowy dostęp do pakietu Microsoft Office.

Dla kogo ten kierunek?

  • Dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów magisterskich uzyskany w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych, psychologicznych, filologicznych, a nawet na kierunku rehabilitacyjnym.
  • Dla absolwentów studiów magisterskich (nauczycielskich, psychologicznych) szkolących się w zakresie terapii zaburzeń mowy i przygotowujących się do pracy w placówkach oświatowych, artystycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
  • Wymogiem dla wszystkich kandydatów na studia jest dostarczenie zaświadczenia od logopedy o braku wad wymowy. Zaświadczenie należy dostarczyć do Biura Rekrutacji do dnia 15 października bieżącego roku. 

 

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra nauki i szkolnictwa wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450). Absolwent, który ukończył studia uzyskuje kwalifikacje do pracy na stanowisku logopeda dyplomowany.


 

Co zyskujesz?

  • Zdobędziesz kompetencje merytoryczne, metodyczne i psychologiczno-pedagogiczne – niezbędne do pracy logopedy zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i dorosłych pacjentów.
  • Zajęcia poprowadzą wieloletni praktycy doświadczeni w pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy, cenieni metodycy oraz lekarze.
  • Odbędziesz praktyki, które nie tylko pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką placówek zajmujących się logopedią, ale również będziesz miał/a okazję do zobaczenia specjalistów "w akcji". Praktyki odbywają się w wyspecjalizowanych ośrodkach zajmujących się terapią zaburzeń mowy (poradnie psychologiczno-pedagogiczne, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, prywatne placówki) oraz na uczelni (jeśli organizowane są w formie warsztatów).
  • Będziesz mieć okazję obserwować czynności podejmowane przez opiekuna praktyk, terapeutę oraz nauczysz się współdziałać w planowaniu i prowadzeniu terapii z rodzicami i innymi jednostkami zajmującymi się pomaganiem dzieciom i dorosłym w przezwyciężaniu ich problemów.
  • Doświadczenie zdobyte w ramach praktyk będzie pomocne w założeniu własnego gabinetu logopedycznego lub nawiązaniu współpracy  z ośrodkami zajmującymi się szeroko rozumianym kształtowaniem prawidłowej mowy.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku prowadzimy:
  • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.

Logopedia jest fascynującym kierunkiem studiów, który zahacza o językoznawstwo, psychologię, pedagogikę i medycynę. Jest też dziedziną, która w ostatnich latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Z roku na rok wzrasta świadomość społeczeństwa o potrzebie korzystania z pomocy logopedycznej, dlatego jest to z pewnością zawód z przyszłością. Jest to też zawód, w którym można wykorzystać swoje talenty i pasje do: zabawy, rysowania, tańca i śpiewania. Nieustannie wyzwala ogromne pokłady kreatywności, bo często każdy nowy pacjent, to nowy pomysł na terapię. Jest to zawód bardzo elastyczny, ponieważ samemu można kształtować swój grafik, co daje dużo swobody w życiu codziennym. Absolwent tego kierunku z pewnością znajdzie swoją niszę na rynku, ponieważ logopedia daje możliwość pracy z każdym rodzajem pacjenta. Od niemowlęcia po osoby dojrzałe. Od dzieci z dużymi wyzwaniami rozwojowymi, po osoby pracujące głosem. Logopeda ma również duże możliwości w zakresie wyboru miejsca pracy, bowiem może pracować we wszelkiego rodzaju instytucjach: żłobkach, przedszkolach, szkołach, poradniach, przychodniach, na oddziałach szpitalnych. Jest jednak minus tego zawodu… Jak już się zacznie pomagać innym i widzi pierwsze efekty swojej pracy, to zazwyczaj człowiek staje się pasjonatem, zafiksowanym na punkcie swojego zawodu.

Sylwia Przondo

wykładowczyni na studiach podyplomowych Logopedia dla nauczycieli

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Logopedia dla nauczycieli.

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie zrealizować praktyki – uczelnia zapewnia wsparcie w realizacji praktyk przewidzianych w programie studiów. Praktyki odbywają się w formie:

  • praktyk realizowanych poza uczelnią - realizowanych w godzinach pracy placówek oświatowych i medycznych, czyli w tygodniu,
  • praktyk realizowanych poza uczelnią organizowanych przez studenta, np. w jego miejscu pracy.
Liczba miesięcy nauki: 20
Liczba godzin: 470 + 180 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 54
Liczba semestrów: 4
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Monika Burzyńska

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, nauczyciel dyplomowany, pedagog specjalny, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania logopedycznego, terapeuta i diagnosta, współzałożycielka Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej EDUCATA...

Sylwia Przondo

Logopedka; neurologopedka; specjalistka wczesnego wieloaspektowego wspomagania rozwoju dziecka; glotodydaktyk i glottoterapeuta, terapeutka miofunkcjonalna; terapeutka metody „Dyna-Linqua M.S.”; terapeutka Emphaty Dolls; terapeutka zaburzeń sensomotorycznych i nieprawidłowości w rozwoju,...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

Godziny otwarcia:
  • pn: 09:00 - 16:00
  • wt-pt: 08:30 - 16:00
Pobierz stronę do PDF