Zdobywaj nowe kwalifikacje na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Z myślą o nauczycielach i pedagogach:

• przygotowaliśmy ponad 30 kierunków studiów podyplomowych z obszaru pedagogiki (szczegółową ich listę znajdziesz poniżej),
  • regularnie organizujemy darmowe webinary poruszające tematy bliskie pracy nauczyciela i psychologa (informacje o aktualnych zapisach poniżej),
  • jesteśmy współorganizatorem ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli, o której więcej przeczytasz TUTAJ.

Obszar pedagogiki, odkrywa kolejne przestrzenie, w których należy zatrudniać osoby gotowe  do pracy w inspirującym i wymagającym kreatywności środowisku. Dla nich stworzono kierunek studiów podyplomowych: Edukacja i terapia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Współcześnie dydaktyk, pedagog, specjalista w zakresie edukacji, spotyka się z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w placówkach oświatowych ogólnodostępnych, gdzie jest wymagane odpowiednie wykształcenie zawodowe , wiedza, która pomaga w zmniejszeniu barier, w znalezieniu odpowiednich metod pracy. W pedagogice chodzi  o tolerancję i akceptację oraz wymianę doświadczeń. Ćwiczenia i wykłady prowadzone są  przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują z osobami z niepełnosprawnością. Prowadzą z nimi zajęcia zarówno dydaktyczne jak i terapeutyczne, prezentują swoje autorskie metody pracy, niekonwencjonalne, bardzo twórcze i odważne. Wszystkie zajęcia są okazja do wymiany poglądów, doświadczeń, etycznych przemyśleń.

Agnieszka Kozyra

kierowniczka studiów podyplomowych Edukacja i terapia dziecka ze spektrum autyzmu

Jestem studentem po drugim semestrze podyplomowych studiów przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli. Te dwa semestry studiów, to był dla mnie niezwykły czas, ze względu na spotkania z ciekawymi prowadzącymi, jak i na społeczność akademicką. To, co jest szczególnie ważnym dla mnie doświadczeniem, to zakres zajęć z psychologii, z pedagogiki prowadzonych przez zawodowców, przez osoby mające żywy kontakt ze światem, nie zamknięty gdzieś w katedrze uniwersyteckiej. Zajęcia te bardzo rozwijają i pomagają mi w relacjach rodzinnych. Jestem mężem, ojcem, mam dwie córki, więc to ważne doświadczenie, a z drugiej strony zawodowo otwierające oczy i horyzonty. Gdyby ktoś ze znajomych chciał spytać mnie, czy warto, zawsze bym powiedział, że tak.

Andrzej Wilk

uczestnik studiów podyplomowych

Tomasz Wojciechowski

14.09.2023, 18:00 | Zachowania agresywne w szkole z perspektywy systemowej. Po co jest przemoc szkolna?

Link do zapisów

W czasie webinaru poruszone będą zagadnienia:

• Społeczność szkolna jako system: czym jest system, kluczowe role w systemie, współzależności, myślenie cyrkularne
  • Funkcje, które pełnią zachowania przemocowe: regulacja bliskości, hierarchii, granic, kluczowej relacji.
  • Jak pracować nad eliminacją przemocy z zachowań w szkole: programy rozwoju kompetencji, budowania wspólnoty szkolnej, działania wspierające
  • Studium przypadku: szkoła w południowej Polsce

Kilka słów o prelegencie:

Tomasz Wojciechowski: Psycholog, superwizor, trener. W ramach pracy w Falochronie staram się, by szeroko rozumiane środowisko szkolne było nieco przyjaźniejszym miejscem. Prowadzę interwencje w przemocowych szkołach, pomagam poszkodowanym, prowadzę międzynarodowe badania nad zjawiskiem przemocy (program STRONG). Przygotowuję trenerów edukacyjnych do pracy w agresywnym środowisku (STER). Pracuję także w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie jako superwizor. Współpracuję z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, a okazjonalnie z wieloma innymi środowiskami. Jestem trenerem II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Przewodniczącym Sekcji Trenerskiej PTP.

Webinary "O edukacji z praktykami"

dr Beata Rajba

07.09.2023, 18:00 | Psychologia: Po czym poznać, że uczeń ma problem?

Link do zapisów

Dowiedz się już teraz:

• Czy depresja to zawsze smutek?
  • W jaki sposób reagować i pomagać?
  • Na co warto zwrócić uwagę przy pracy z uczniem z problemami?

Kilka słów o prelegentce:

Dr Beata Rajba: Wykładowca kierunku Psychologia w biznesie, członek Psychology Research Unit for Public Health. Psycholożka, filolożka, terapeutka EMDR, copywriterka, graficzka, webdesignerka, brała udział w projektowaniu i przygotowaniu kilkudziesięciu kampanii reklamowych i społecznych. Wykłada m.in psychologię reklamy, statystykę, psychometrię, a także psychologię społeczną ze szczególnym uwzględnieniem wpływu społecznego. Prowadzi badania dotyczące niezgodności ze schematem i przekazu okołoprogowego, a także waliduje narzędzia do badań psychologicznych.

Lista kierunków studiów podyplomowych z obszaru pedagogika: