Poznajmy się lepiej!
Drogie Studentki, drodzy Studenci!
Jeśli w tym roku zaczynasz u nas studia, już niebawem poznamy się lepiej na Welcome Week 2024!
Uwaga! 2 października zapraszamy na specjalnie spotkanie dla studentów pierwszego roku: "ABC studenta – Czyli wszystko co musisz wiedzieć o studiach”, spotkanie będzie prowadzone w sali 402, w godzinach 16:00-18:00.
W dniach od 9 do 12 października szykujemy dla Was szereg atrakcji, a wśród nich:

Poniżej znajdziesz harmonogram Welcome Week 2024!
Uwaga! W trakcie wydarzenia będzie robiona wideo i fotorelacja. Materiały pojawią się na naszej stronie www oraz social mediach.
Inauguracja roku akademickiego 2024/25
09.10.2024 o godz. 13:00 w Auli im. prof. Roberta Kwaśnicy (Strzegomska 55, poziom 0) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2024/25.
Serdecznie zapraszamy! Tuż po niej czeka na Was szereg atrakcji w ramach Welcome Week!

3.10.2024 | czwartek
- Warsztaty Malowania Figurek | Spotkanie 3.10.2024 godzina 15:00-18:00, sala 314,prowadzący: Rafał Piątek, Maksymalna liczba osób 10.
Zapraszamy do udziału w warsztatach malowania figurek, które odbędą się w nowo otwartej pracowni malarskiej na naszej uczelni! To wyjątkowa okazja, aby nie tylko doskonalić swoje umiejętności malarskie, ale także jako jedni z pierwszych zapoznać się z możliwościami i wyposażeniem naszej nowej pracowni.
Warsztaty poprowadzi ekspert, który pokaże zarówno podstawy, jak i zaawansowane techniki malowania. To doskonała okazja dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstaw, jak i dla bardziej zaawansowanych hobbystów pragnących doskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować figurki do malowania, jak dobierać kolory i techniki malarskie, aby uzyskać realistyczne i efektowne rezultaty.
Wszystkie materiały i narzędzia zostaną zapewnione przez organizatorów, a każdy uczestnik otrzyma figurkę do malowania, którą będzie mógł zabrać do domu na pamiątkę.
Uwaga! Na warsztatach obowiązuje limit miejsc (10 osób). Liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do szybkich zapisów, aby zapewnić sobie miejsce na tych wyjątkowych warsztatach. Zapisy na maila: maciej.sledz@dsw.edu.pl
09.10.2024 | środa
- Warsztat "Wykorzystanie narzędzi opartych na sztucznej inteligencji (AI) w nauce - warsztaty dla studentów". Zapisy na warsztaty
Godzina 16:00-19:00, wykładowca Justyna Rewak-Sroczyńska, liczba uczestników – maks 20 – obowiązują zapisy na spotkanie, Zapisy na warsztaty - Warsztat - Zarządzanie stresem godzina 17:00-20:00, wykładowca Anna Piguła, liczba uczestników – maks 20 osób – obowiązują zapisy na spotkanie, Zapisy na warsztaty
- Strefa planszówki,
- Strefa chillout na świeżym powietrzu.
- W ramach imprez towarzyszących welcome week jest organizowana multimedialna wystawa prac studentów w sali immersyjnej Krupa Art Foundation na wrocławskim Rynku. 9 października o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz kilkunastu prac, które powstały na zajęciach z motion designe, które prowadzi w Uniwersytecie DSW Adrian Jackowski. Sala immersyjna Krupa Art Foundation to jedna z trzech w Polsce takich instalacji multimedialnych. Na blisko 120 metrach kwadratowych powierzchni, za pomocą 7 projektorów wyświetla video mapping na 3 ścianach i podłodze. Instalacja jest wyposażona w dźwięk przestrzenny składający się z systemu 7 głośników. Posiada również interaktywne czujniki i sensory.
Wystawa będzie dostępna tylko 9 października w godzinach od 18:00 do 19:30. Wstęp na hasło: DSW
Zapraszamy do Krupa Art Foundation we Wrocławiu-Rynek 27/28. Wstęp wolny.
10.10.2024 | czwartek
- Warsztat "Warsztatów Światotwórczych” godzina 17:00-20:00, wykładowca Maciej Śledź, liczba uczestników – maks 20 osób, obowiązują zapisy na spotkanie. Zapisy na warsztaty
Opis warsztatu: Od najmłodszych lat gry wideo były moją pasją. Pamiętam, jak na wiele godzin zanurzałem się w ich fascynujące światy, które oferowały przeróżne przygody. Zamiast jednak traktować je jedynie jako rozrywkę, zawsze zastanawiałem się, jak zostały stworzone. Ciekawiło mnie to, co sprawia, że dana gra jest tak wciągająca? Jak powstają te złożone i angażujące światy, które pochłaniają graczy na długie godziny? Analizowałem każdy detal, badałem każdy element, by poznać ten wirtualny świat od podszewki.
Jeśli ty także zadajesz sobie takie pytania, warsztaty ze światotwórstwa są właśnie dla ciebie!
Podczas tych warsztatów odkryjesz tajemnice tworzenia fascynujących światów w grach wideo i innych mediach. Nauczysz się, podstaw projektowania wciągających światów pełnych magii, przygody i niezapomnianych miejsc. W trakcie warsztatów poruszymy takie kwestie jak: budowa spójnych i angażujących światów, porozmawiamy o tym, jak tworzyć szczegółowe mapy oraz jak zaplanować interakcje między elementami świata, które sprawią, że gracze i odbiorcy będą chcieli wracać do stworzonych przez ciebie światów.
W trakcie naszego warsztatu duży nacisk położymy takżę, na analizę istniejących światów fantasy i science fiction, a dzięki takim analizom zrozumiesz, jakie elementy składają się na angażujący świat i jak skutecznie je łączyć, by stworzyć własne, unikalne rzeczywistości.
- Warsztat „Kreatywne Media: Fotografia, Wideo i Grafika w Praktyce” - godzina 17:00-20:00, wykładowca Hanna Pachurka, liczba osób – maks 20 osób, obowiązują zapisy na spotkanie. Zapisy na warsztaty
Kto poprowadzi warsztaty: Hanna Pachurka: Jestem doświadczoną wykładowczynią akademicką, specjalistką w dziedzinie compositingu oraz grafikiem komputerowym z wieloletnim stażem. Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Dolnośląskim na kierunku media kreatywne, specjalizując się w animacji 3D i efektach specjalnych.
Mam na swoim koncie współpracę przy licznych, znaczących projektach. Jako compositing artist pracowałam nad zwiastunami gier, takich jak:
• House Flipper 2
• Ghostrunner 2
• Cooking Simulator 2: Better Together
• Underdose
• Aftermath dla META Publishing
• EXOBORNE
• Layers of Fear
Oprócz tego, zajmowałam się kompozycją obrazu w produkcjach serialowych:
• Korona Królów dla TVP
• Serial Brokat dla Netflixa
oraz w dokumentach fabularnych:
• Grunwald 1410
Aktualnie pracuję w studiu gier Astrolab, gdzie wspieram zespół w animacji.
Od dzieciństwa rozwijałam swoje zainteresowania artystyczne, od fascynacji fotografią, poprzez techniki druku, aż po animację 3D i efekty specjalne.
Jako wykładowczyni akademicka, dążę do tego, aby inspirować i uczyć młode talenty, pokazując im, jak wykorzystywać swoje umiejętności w praktyce. Pragnę edukować branżę kreatywną, jak efektywnie wykorzystać talenty i umiejętności osób
z neuroróżnorodnościami. Moim celem jest nie tylko tworzenie i praca nad nowymi projektami, ale także wsparcie i rozwój kolejnych pokoleń twórców.
- Prelekcja "Nowoczesne narzędzia Apple dla studentów: Wydajność, Kreatywność i Nauka”, 10.10.2024 godzina 15:00-16:00, firma iMad sp. z o.o , sala 502/S55 - obowiązują zapisy przez formularz, limit miejsc: 40
- Spektakl Akademickiego Teatru AULA Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW "W drodze..." | 10.10.2024, godz. 16:00, Aula im. prof. Roberta Kwaśnicy. Więcej szczegółów tutaj.
- Strefa chillout na świeżym powietrzu.
11.10.2024 | piątek
- Wasztat "Tajemnice Kryminalistyki: Analiza Dowodów i Techniki Śledcze", godzina 17:00-20:00, wykładowca Dariusz Kubas, liczba uczestników – maks 20 osób, obowiązują zapisy na spotkanie, Zapisy na warsztaty
- Impreza integracyjna - Nocny Targ Tęczowa.
12.10.2024 | sobota
Poznaj nasz uniwersytet w strefach relaksu!
1. Żółta
- Erasmus,
- Samorząd Studencki,
- Koła Naukowe (Evo-Devo, Paradygmant, “Hello IT”, warsztaty interpretacji "Sztukateria", RozOs, FLOW, Lekkie Pióro, Entuzjazm, Psychoonkologii ,,La vie”, HR&COACHING, "Psychologia w biznesie"),
- Dziekanat - wydawanie legitymacji.
2. Czerwona
- Psychodietetyka - pomiar BMI, informacje na temat kierunku,
- Media kretywne - Kołonaukowe "PLUM9",
- Koło naukowe Fotografii i Multimediów,
- Strefa chillout na świeżym powietrzu.