Nakładem Wydawnictwa Naukowego „Śląsk” w Katowicach została ogłoszona drukiem praca pt. Starość w drodze, będąca wyborem materiałów z II Dni Gerontologii we Wrocławiu (2017), IX Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w Dąbrowie Górniczej (2017) oraz Międzynarodowej Konferencji Naukowej we Lwowie, poświęconej seniorom i polityce senioralnej (2019).

Redaktorem naukowym tej niezmiernie interesującej publikacji zbiorowej jest prof. dr hab. Adam A. Zych, wieloletni profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Zdaniem recenzent wydawniczej, Pani Prof. dr hab. Elżbiety Trafiałek: „Praca potrzebna na rynku wydawniczym – zasługująca na upowszechnienie w środowisku akademickim: wśród studentów i dydaktyków; wśród teoretyków i praktyków – przedstawicieli nauki i szeroko rozumianych służb społecznych oraz zainteresowanych wielowymiarowością i niehomogenicznością życia w starości. Z uwagi na wielowątkowość i interdyscyplinarny charakter całości – to praca nowatorska”.

(prof. dr hab. Adam A. Zych)

Ogłoszenie drukiem tej książki w serii „Profesjonalny Pracownik Socjalny” urzeczywistniło się dzięki finansowemu wsparciu, jakiego udzieliła Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu. Równolegle we wspomnianej serii ukazała się monografia prof. Adama Zycha pt. Młodość utracona, odkrywana starość. Eseje i szkice z gerontologii. Szersza informacja na stronie Wydawcy. Zobacz także tutaj.

Dodajmy, że profesor Adam Zych został niedawno powołany w skład Rady Naukowej kwartalnika „Psychogeriatria Polska”, wydawanego przez Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, jak również rocznika „Paideia”, ogłaszanego drukiem przez Wydawnictwo Collegium Verum w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!