Już od września możesz zyskać dostęp do nowych webinarów z ekspertami w ramach cyklu "O edukacji z praktykami". Tym razem zyskasz dostęp do 3 zupełnie nowych webinarów dla osób związanych z sektorem edukacyjnym (nauczycieli, pedagogów, wykładowców) oraz zainteresowanych procesami uczenia. Linki do nich znajdziesz poniżej.

Maciej Jonek, dr Aleksander Korchut

"Motywacja do nauki - skąd ją brać?"

Dowiesz się:

●  Jaką rolę odgrywa nauczyciel w procesie zrozumienia materiału przez ucznia?

●  W jaki sposób pytania mogą wspierać proces nauki?

●  Jakie są najlepsze sposoby na motywowanie się do nauki?

●  Jak radzić sobie z presją związaną z procesem nauki?

●  Czy nauka powinna być procesem liniowym, czy może zakładać błądzenie i popełnianie błędów

Link do zapisów

Kilka słów o prelegentach:

Maciej Jonek | Psycholog społeczny, doświadczony w pracy jako nauczyciel i psycholog szkolny. Obecnie prowadzi własną praktykę psychologiczną i szkoleniową. Projektuje i realizuje warsztaty dla nauczycieli rozwijające ich umiejętności wychowawcze oraz dydaktyczne, zwłaszcza te wykorzystujące twórczość, innowacyjność uczniów. Wspiera w odczuwaniu, rozumieniu i wyrażaniu emocji. Wdraża rozwiązania cyfrowe do szkół, w tym wspiera naukę online. Realizator programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

dr Aleksander Korchut | Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o zdrowiu. Magister psychologii: specjalność psychologia kliniczna. Prowadząc praktykę zajmował się orzecznictwem psychologicznym w zawodach trudnych i niebezpiecznych. W swojej pracy naukowej koncertuje się między innymi na sposobach pomiaru i diagnostyki funkcji poznawczych i psychomotorycznych w grupie osób obciążonych chorobą z zastosowaniem nowych technologii. Zajmuje się poznawczymi uwarunkowaniami sprawności intelektualnej.

dr Alia Kubicz

"Siła opowieści w nauczaniu - jak storytelling zmienia świat?"

Dowiesz się:

●  W jaki sposób storytelling może poprawić przyswajanie wiedzy?

● Jakie narzędzia są kluczowe do skutecznego opowiadania historii?

● Jakie są podstawowe schematy narracyjne i elementy konstrukcji opowieści?

● Czy autentyczność opowiadacza wpływa na skuteczność storytellingu?

● Jak można wykorzystać storytelling w edukacji?

Link do zapisów

Kilka słów o prelegentce:

dr Alia Kubicz| jest prezeską fundacji "Fabuła", działającą na rzecz propagowania sztuki opowiadania na Dolnym Ślasku. Wykładowczyni, opowiadaczka, koordynatorka projektów, członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, badaczka folkloru słowiańskiego, trenerka bajkoterapii, marzycielka i podróżniczka. Od lat z pasją i zaangażowaniem realizuje projekty kulturalne i społeczne na rzecz sztuki opowiadania, adresowane do różnych grup społecznych.
Więcej o ekspertce: https://www.fundacjafabula.pl/  | Facebook | Instagram

dr Barbara Pawełko-Czajka

"Nauczyciel i kodeks pracy - dowiedz się jakie masz prawa"

Dowiesz się:

●  Jakie są zasady zatrudniania nauczycieli?

●  Jakie obowiązki spoczywają na dyrektorach szkół w kontekście zatrudniania i zarządzania kadrą nauczycielską?

●  Kiedy i w jaki sposób można zmieniać warunki pracy nauczycieli?

●  Jakie są zasady dotyczące wynagrodzeń nauczycieli w jednostkach oświatowych?

●  Jakie przepisy regulują urlopy, czas pracy oraz inne prawa pracownicze nauczycieli?

Link do zapisów

Kilka słów o prelegentce:

dr Barbara Pawełko-Czajka| Ekspertka z zakresu prawa pracy, kadr i płac oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Właścicielka Positivity Consulting, prowadzi liczne szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych. Doktor nauk prawnych i wykładowczyni Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW oraz Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi oraz firmami szkoleniowymi. Posiada praktyczne doświadczenie w doradztwie, dydaktyce akademickiej i wdrażaniu przepisów prawnych. Zdobywczyni Stypendium Herder-Institut, współpracowała z wiodącymi uniwersytetami w Europie.