Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasz Uniwersytet otrzymał akredytację IPMA-Student, potwierdzającą zgodność programów nauczania w zakresie Zarządzania Projektami z globalnymi standardami IPMA 4-L-C.

Akredytacja ta została uzyskana od International Project Management Association Polska (IPMA Polska), a ubiegać się o nią mogą wydziały uczelni prowadzące studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe.

Teraz Studenci i Studentki naszego Uniwersytetu mają możliwość przystąpienia do certyfikacji IPMA-Student, co pozwali im uzyskać uznany w środowisku międzynarodowym certyfikat. Akredytacja wspiera integrację środowiska akademickiego i biznesowego, a IPMA Polska zapewnia Uczelni wsparcie merytoryczne i organizacyjne.

Jakie korzyści dla Studentów płyną z posiadania certyfikatu?

• Studenci i absolwenci UDSW po otrzymaniu certyfikatu IPMA-Student mają możliwość podążania ścieżką rozwoju kompetencji w ramach czteropoziomowego systemu certyfikacji IOMA-4-L-C.
  • Certyfikaty IPMA są rozpoznawalne przez pracodawców na całym świecie.
  • Certyfikat IPMA-Student ważny jest bezterminowo i nie wymaga recertyfikacji.
  • Posiadacze certyfikatów IPMA stają się członkami międzynarodowej społeczności profesjonalistów i organizacji realizujących projekty Young Crew i IPMA - międzynarodowy networking to możliwość wejścia na globalny rynek pracy.

IPMA to pierwsze na świecie stowarzyszenie Project Management, założone w 1965 roku. Jest również pierwszą organizacją, która wprowadziła system certyfikacji oparty na rolach w zarządzaniu projektami. Wyznacza standardy rozwoju dla osób indywidualnych, projektów oraz organizacji. To również najważniejsza w Polsce organizacja zrzeszająca profesjonalistów w dziedzinie zarządzania projektami.

Stowarzyszenie zdobyło międzynarodowe uznanie i przyznaje nagrody o globalnym znaczeniu. Organizuje także wydarzenia i spotkania networkingowe na całym świecie. Obecnie IPMA działa w 75 krajach na wszystkich kontynentach, a UDSW wraz z pozytywną akredytacją, staje się partnerem IPMA i instytucją certyfikującą.