Re: Moda Obiegu Zamkniętego i Zrównoważony Design / Imagining Circular Fashion & Sustainable Design – to projekt, który znalazł się wśród nagrodzonych w ramach VII edycji konkursu Akademia Umiejętności na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Re; to studencki projekt skupiający się na edukacji w zakresie mody obiegu zamkniętego i zrównoważonego designu. Organizujemy warsztaty z upcyklingu, rozpoznawania tkanin i ekologicznych praktyk, a także oferujemy darmowe zasoby, takie jak e-book oraz strona internetowa. Celem jest zwiększenie świadomości o fast fashion i promowanie alternatywnych, bardziej odpowiedzialnych podejść do mody.

W październiku i listopadzie 2024 r. zorganizujemy warsztaty na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, które będą koncentrować się m.in. na sposobach rozpoznawania włókien sztucznych i naturalnych oraz na metodach upcyklingu odzieży. Warsztaty te mają na celu zaangażowanie lokalnej społeczności w praktyki cyrkularne oraz promowanie świadomego podejścia do mody.

W każdym miesiącu planujemy przeprowadzić 3 spotkania:
➢ 2 z nich będą zajęciami praktycznymi, warsztatami z ograniczoną ilością miejsc (obowiązują zapisy)
➢ 1 będzie spotkaniem edukacyjnym, wykładem otwartym z elementami grywalizacji (również obowiązują zapisy)

Szczegóły dot. zapisów już wkrótce!

Welcome Week

Wieszak do Clothing Swapu na Strzegomskiej 55 – Wymieniaj, nie wyrzucaj!
Przez cały październik i listopad 2024 w przestrzeni Strzegomska 55 będzie czekał na Was wieszak do swapu ciuchów! Masz w szafie ubrania, których już nie nosisz? A może szukasz czegoś nowego, ale w duchu zero waste? To miejsce dla Ciebie!
Przynieś swoje ciuchy, zostaw je na wieszaku i wymień na coś innego – proste, ekologiczne i świetna zabawa! To też super okazja, żeby poznać osoby o podobnych poglądach, a jednocześnie wspierać modę cyrkularną. Zero wyrzutów sumienia, same korzyści!
Wpadnij, wymieniaj i bądź częścią zmiany!

Spotkanie nr 1

• Tytuł: Erasmus Days: Dlaczego Fast Fashion to problem i co możesz z tym zrobić?
  • Data: 17.10.2024
  • Godzina: 13:00-14:15 (60-75 minut)
  • Sala: 112
  • Opis:
    Fast fashion jest wszędzie – ale czy wiesz, jakie niesie ze sobą konsekwencje? Na pierwszym spotkaniu warsztatów RE; podczas Erasmus Days, opowiemy, co dzieje się za kulisami przemysłu odzieżowego i jak Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ) może to zmienić. Wpadnij na wykład i interaktywną grę, żeby dowiedzieć się, jak być bardziej świadomym w wyborach modowych!
    Wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty poświadczające uczestnictwo.
    (Wydarzenie przygotowane współpracy z Działem Współpracy Międzynarodowej)

Spotkanie nr 2

• Tytuł: Twórz z Resztek! Moda Cyrkularna w Praktyce
  • Data: 22.10.2024 lub 23.10.2024
  • Godzina:
    • 1 grupa: 13:00-14:30
    • 2 grupa: 14:30-16:00
      (obydwie grupy, każda po 75 minut, dodatkowe 15 minut na bufor)
  • Sala: 112
  • Opis:
    Masz ochotę zrobić coś kreatywnego? Przyjdź na nasz warsztat z upcyklingu i odkryj, jak z resztek materiałów stworzyć coś nowego! Ozdób torbę, poszewkę na jaśka, przerób koszulkę – praca w grupach, spora dawka wiedzy. Podczas spotkania zapewniamy możliwość konsultacji ze specjalistką obsługującą maszynę do szycia oraz sporo inspiracji! Dwie tury: 13:00 i 14:30 – obowiązują zapisy!
    Wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty poświadczające uczestnictwo, a także upominki. Wezmą do domu owoce swojej pracy warsztatowej.

Spotkanie nr 3

• Tytuł: Kreacjatura. (Upcyklingowe Halloween!)
  • Data: 29.10.2024
  • Godzina: 14:00
  • Sala: 30 os.
  • Opis:
    Zamień stare ciuchy w wyjątkowy kostium na imprezę Halloween! Na warsztacie ‘Kreacjatura’ pokażemy, jak to zrobić z przebranych resztek, starych ubrań i lumpeksowych znalezisk. Trochę lowcost cosplay, a trochę upcykling - zawsze frajda! Przy tym jest formą na 1 - oszczędność, 2 - na dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich! Dołącz do nas, twórz swoją ‘kreaturę’ i baw się w stylu GOZ!

Agenda na listopad w przygotowaniu! Stay tuned!