Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci prof. Wojciecha Skrzydlewskiego, wspaniałego nauczyciela akademickiego, promotora i wykładowcy, związanego z naszym uniwersytetem w latach 2004-2014.

Prof. Wojciech Skrzydlewski był medioznawcą, pedagogiem i dziennikarzem muzycznym, badaczem i autorem książek i artykułów naukowych, w których eksplorował związki mediów z edukacją, dziennikarstwo muzyczne i technologię kształcenia.
Zawodowo związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od 1971 roku, z Dolnośląską Szkołą Wyższą z siedzibą we Wrocławiu (obecnie Uniwersytetem Dolnośląskim DSW), z Radiem Merkury (1990-2004), Górny Promotion, Wydawnictwem Miejskim Poznania.
Wypromował 10 doktorów, uczestniczył w 7 przewodach habilitacyjnych jako recenzent. Autor ponad 1000 programów radiowych, producent 25 fonogramów, w tym dwóch tytułów nagrodzonych Złotą i Platynową płytą Związku Producentów Audio-Video.
Przez lata był dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na naszym uniwersytecie, gdzie m.in. stworzył unikatową w Polsce specjalność dziennikarstwo muzyczne na studiach I i II stopnia.
Znany był z kolekcji fonogramów, grafiki i malarstwa, pasji do żeglarstwa.
Z wielką przykrością żegnamy prof. Wojciecha Skrzydlewskiego, który pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Władze Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, Współpracownicy i Absolwenci