Nauczanie zdalne w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Edukację na odległość wspiera Dział Rozwoju Kształcenia Zdalnego. Zespół pracuje nad projektowaniem kursów on-line oraz wdrażaniem nowych technologii w proces edukacyjny. Dział służy pomocą przede wszystkim w korzystaniu z Moodle czyli uniwersyteckiej platformy e-learningowej. Kursy są oparte na założeniach nowoczesnej metodyki kształcenia zdalnego i wykorzystują metody aktywizujące uczestników w środowisku on-line.

Dodatkowo zespół pomaga w obsłudze Teams, koordynuje pracę z goglami VR oraz aktywnie wspiera budowanie zasobów Biblioteki Cyfrowej. DRKZ organizuje też szkolenia i warsztaty poświęcone zarówno technicznym, jak i metodycznym aspektom korzystania z różnych narzędzi kształcenia zdalnego. Stworzona przez Dział Strefa Wykładowcy On-line na Moodle to miejsce, gdzie można znaleźć bogactwo zasobów i treści przydatnych w pracy nauczyciela akademickiego.

Co to oznacza dla wykładowcy?

• metodyczne oraz techniczne doradztwo w zakresie projektowania i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  • możliwość korzystania z dodatkowej formy wsparcia (technicznego, e-metodycznego) w formie konsultacji z pracownikami Działu oraz możliwość uczestnictwa w tematycznych szkoleniach doskonalących.
  • dostęp do dodatkowych instrukcji, filmów instruktażowych dotyczących korzystania z MS Teams, Moodle oraz innych narzędzi technologicznych przydatnych w projektowaniu i realizacji procesu dydaktycznego.
  • dostęp do dedykowanego serwisu internetowego poświęconego e-learningowi, zawierającego aktualne informacje na temat publikacji, narzędzi, dostępnego oprogramowania, a także bezpłatnych szkoleń i kursów oraz e-materiałów dla nauczycieli akademickich.
  • wsparcie w projektowaniu i tworzeniu kursów oraz materiałów e-learningowych i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w zajęciach prowadzonych zdalnie synchronicznie lub oferowanych w formule asynchronicznej.

Kontakt:

Dział Rozwoju Kształcenia Zdalnego