Karol Kaluga
mgr inż. Karol Kaluga

Manager kierunku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Ukończył na studiach inżynierskich Automatykę i robotykę oraz na studiach magisterskich Informatykę techniczną w j. angielskim. Pracował jako inżynier ds. automatyzacji i robotyzacji a ostatnie dwa lata jako programista aplikacji mobilnych w technologii natywnej Android oraz hybrydowej Flutter.

dr inż. Paweł Prociów

Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Ma tytuł doktora otrzymany od uniwersytetu w Nottingham za badania nad zastosowaniem dobrodziejstw nowoczesnych technologii w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie współpracuje z wieloma startupami IT w obszarze technologii dla marketingu, medycyny oraz tzw. Big Data.

dr hab. Grzegorz Kosior

Wykładowca Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinformatyki. Prócz nauki, pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

dr inż. Tomasz Długosz
dr inż. Tomasz Długosz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W 2004 uzyskał tytuł magistra inżynier na kierunku elektronika i telekomunikacja, a w 2007 roku stopień doktora nauk technicznych, specjalność telekomunikacja. W latach 2007-2016 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki Politechniki Wrocławskiej. W latach 2016-2018 pełnił funkcję rektora we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, a w latach 2018-2019 funkcję prorektora w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Jest specjalistą z zakresu informatyki technicznej i szeroko rozumianej telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem analizy dokładności badań z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego i jego wpływu na obiekty biologiczne. Do jego zainteresowań naukowo-dydaktycznych należą przede wszystkim sieci komputerowe, usługi multimedialne, systemy telekomunikacyjne, modelowanie numeryczne, wytwarzanie i pomiar pola elektromagnetycznego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowisku naukowo-dydaktycznym, jako wykładowca oraz trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu wieloosobowymi zespołami. Jest autorem ponad 100 publikacji, w skład których wchodzą publikacje w międzynarodowych czasopismach z listy filadelfijskiej, referaty konferencyjne, patenty, skrypty dla studentów.
 

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Dems

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Dems (1961-1966 studia wyższe na Politechnice Łódzkiej, 1972 – doktorat, 1980 – doktor habilitowany, 1991 – tytuł naukowy profesora nauk technicznych) pracował w latach 1966-2013 na Politechnice Łódzkiej oraz w latach 1997-2021 w Wyższej Szkole Informatyki a następnie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w latach 2021 – 2022. W roku 2022 związał się z Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, będąc zatrudnionym do chwili obecnej na stanowisku profesora na kierunku Informatyka.


Prof. Krzysztof Dems jest zarówno twórcą naukowym jak i dydaktykiem. Jego łączny dorobek naukowy zamyka się liczbą ponad 100 prac naukowych publikowanych w znaczących czasopismach naukowych o zasięgu światowym i ponad 80 referatów prezentowanych na międzynarodowych konferencjach naukowych oraz współautorem rozdziałów w 10 monografiach. Na podstawie swego dorobku naukowego uzyskał opinię jednego z głównych w skali światowej specjalistów w zakresie teorii wrażliwości układów mechanicznych na zmiany parametrów projektowych, oraz w zakresie zastosowań informatyki w tym obszarze.


Prof. K. Dems był, między innymi, aktywnym wieloletnim członkiem z wyboru Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk oraz międzynarodowych towarzystw naukowych. Obecnie jest od 2017 roku członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma “Journal of Theoretical and Applied Mechanics”.

mgr Jagoda Piluch

Technical Artist w branży VR i GameDev, wykładowczyni na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW i WSB Merito. W swoim dorobku zawodowo-naukowym realizowała m.in. jako lider ds. rozwoju wirtualnej rzeczywistości wirtualne laboratoria w obszarze zaburzeń sensorycznych osób ze spectrum autyzmu oraz badania naukowe związane z tematyką dostosowań technologii VR dla osób z dysfunkcjami wzroku, percepcji w VR i biomechaniki chodu. Jako kierownik zarządzała także badaniami realizowanymi na Akademii Górniczo-Hutniczej we współpracy z ExplodedView i VRLab nad wirtualnymi influencerami w Metaversum. Uzyskała Magistra Sztuk Pięknych na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Swoją pracę zawodową wzbogaca o warsztat psychologiczny jako Praktyk Amity ART w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz jako Trenerka EFT do indywidualnego rozwoju człowieka oraz całych zespołów. Prywatnie kocha koty i ludzi, z którymi może tworzyć inspirujące rzeczy.

dr Ścibór Sobieski

Wykładowca, kierownik kierunku studiów podyplomowych, doświadczony manager IT, coach, mentor, doradca w zakresie technologii i strategii IT. Pełnił funkcje CIO, CTO, oraz SDM. Ma doskonałe umiejętności komunikowania się zarówno z zarządami, jak i inżynierami. Posiada ponad 30 lat doświadczenia w IT, ponad 20 w zarządzaniu IT i oraz ponad 20 lat w nauczaniu, mentoringu. Zarządzał ponad 100 osobowymi zespołami. Zorientowany na wyniki podchodzi strategicznie i nieszablonowo do projektów IT. W sposób unikalny łączy umiejętności techniczne i miękkie w celu wsparcia organizacji i zespołów.

 

Przykładowe projekty:

  • Zbudowanie oraz nadzór nad zespołem programistycznym na potrzeby stworzenia systemów HR, Payroll, rekrutacji kandydatów i wielu innych na potrzeby Uniwersytetu Łódzkiego (systemy wdrażane w latach 2003-2005). Pełnił tam również funkcję architekta systemu.
  • Począwszy od 2008 pełnił funkcję Dyrektora Centrum Informatyki UŁ (CIO) i w ramach niej odpowiadał za budowę Centrum, które powstało z 4 innych działów. Dodatkowo pełnił rolę koordynatora wdrożenia systemu ERP na Uczelni.
  • Zbudował i nadzorował zespół programistyczny na potrzeby stworzenia systemu inteligentnych domów na zlecenie firmy F&F Filipowski sp.j.
  • Pomagał jako doradca w zarządzaniu zespołem, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Rozwoju Produkcji (CTO) w firmie PCG Academia sp. z o.o., gdzie odpowiadał za projekt usprawnienia wytwarzanych produktów. 
  • Doradzał i następnie pełnił funkcję Interim SDM dla firmy Euroflorist, gdzie m.in. pomagał w wyborze przyszłościowego stosu technologicznego dla nowoczesnej platformy eCommerce dla 12 krajów UE.
mgr Adam Piwek

Od ponad 15 lat podaje rękę w imieniu marek i organizacji. Od ponad 10 lat buduje społeczności i zajmuje się digital marketingiem. Na swoim koncie ma działania dla takich marek jak Santander Consumer Bank, Apsys, Wrocław Fashion Outlet, Factory, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Aktualnie marketing manager w HRlink i Goldenline. Ekspert z zakresu marki pracodawcy, CSR, autor ponad 100 praktycznych publikacji z obszaru marketingu i HR.