Manager kierunku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Ukończył na studiach inżynierskich Automatykę i robotykę oraz na studiach magisterskich Informatykę techniczną w j. angielskim. Pracował jako inżynier ds. automatyzacji i robotyzacji a ostatnie dwa lata jako programista aplikacji mobilnych w technologii natywnej Android oraz hybrydowej Flutter.
Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Ma tytuł doktora otrzymany od uniwersytetu w Nottingham za badania nad zastosowaniem dobrodziejstw nowoczesnych technologii w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie współpracuje z wieloma startupami IT w obszarze technologii dla marketingu, medycyny oraz tzw. Big Data.
Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W 2004 uzyskał tytuł magistra inżynier na kierunku elektronika i telekomunikacja, a w 2007 roku stopień doktora nauk technicznych, specjalność telekomunikacja. W latach 2007-2016 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki Politechniki Wrocławskiej. W latach 2016-2018 pełnił funkcję rektora we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, a w latach 2018-2019 funkcję prorektora w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Jest specjalistą z zakresu informatyki technicznej i szeroko rozumianej telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem analizy dokładności badań z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego i jego wpływu na obiekty biologiczne. Do jego zainteresowań naukowo-dydaktycznych należą przede wszystkim sieci komputerowe, usługi multimedialne, systemy telekomunikacyjne, modelowanie numeryczne, wytwarzanie i pomiar pola elektromagnetycznego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowisku naukowo-dydaktycznym, jako wykładowca oraz trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu wieloosobowymi zespołami. Jest autorem ponad 100 publikacji, w skład których wchodzą publikacje w międzynarodowych czasopismach z listy filadelfijskiej, referaty konferencyjne, patenty, skrypty dla studentów.
Prof. dr hab. Krzysztof Dems (1961-1966 studia wyższe na Politechnice Łódzkiej, 1972 – doktorat, 1980 – doktor habilitowany, 1991 – tytuł naukowy profesora nauk technicznych) pracował w latach 1966-2013 na Politechnice Łódzkiej oraz w latach 1997-2021 w Wyższej Szkole Informatyki a następnie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w latach 2021 – 2022. W roku 2022 związał się z Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, będąc zatrudnionym do chwili obecnej na stanowisku profesora na kierunku Informatyka.
Prof. Krzysztof Dems jest zarówno twórcą naukowym jak i dydaktykiem. Jego łączny dorobek naukowy zamyka się liczbą ponad 100 prac naukowych publikowanych w znaczących czasopismach naukowych o zasięgu światowym i ponad 80 referatów prezentowanych na międzynarodowych konferencjach naukowych oraz współautorem rozdziałów w 10 monografiach. Na podstawie swego dorobku naukowego uzyskał opinię jednego z głównych w skali światowej specjalistów w zakresie teorii wrażliwości układów mechanicznych na zmiany parametrów projektowych, oraz w zakresie zastosowań informatyki w tym obszarze.
Prof. K. Dems był, między innymi, aktywnym wieloletnim członkiem z wyboru Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk oraz międzynarodowych towarzystw naukowych. Obecnie jest od 2017 roku członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma “Journal of Theoretical and Applied Mechanics”.