Co zyskujesz, studiując logistykę?
- Wybierając logistykę na DSW weźmiesz udział w zajęciach praktycznych odbywających się w laboratoriach, m.in.: RFID, lean management, pracowniach komputerowych, wyposażonych w profesjonalne oprogramowania.
- Nauczysz się planować, organizować, kontrolować i optymalizować procesy logistyczne.
- W czasie studiów zdobędziesz przydatne umiejętności niezbędne w pracy potwierdzając je certyfikatami kompetencji.
- Ukończysz kurs EXCEL w logistyce (6h) gratis. Po ukończeniu studenci i studentki otrzymają certyfikat potwierdzający jego ukończenie.
Kluczowe cechy kierunku:
- Praktyczna nauka zawodu
- Wykładowcy ze świata biznesu
- Częste wizyty studyjne
- Dostęp do nowoczesnych narzędzi i certyfikowanych szkoleń to to, co wyróżnia logistykę na DSW
Chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie z logistyki? Sprawdź, co mogą dać Ci studia licencjackie na tym kierunku na naszym uniwersytecie. Posłuchaj dr Alicji Barcik, menedżer kierunku logistyka na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.
Dodatkowe mikrocertyfikaty - każdy student Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW w ramach studiów ma możliwość wzięcia udziału w kursach, w których zdobywa potwierdzenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych dzięki wydawanym przez uczelnię mikrocertyfikatom. Dodatkowe certyfikaty ułatwiają znalezienie atrakcyjnej pracy już w trakcie trwania studiów. Pracodawcy je cenią!
Na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW stawiamy na praktykę. Już na pierwszym semestrze będzie możliwość odbycia spotkań studyjnych w firmach logistycznych, spedycyjnych, a także produkcyjnych. Dzięki pracy w logistyce zyskujemy możliwość znalezienia dobrze płatnej i ciekawej pracy. Dodatkowo wykształcenie w tym zakresie umożliwia wybór wielu różnych stanowisk. Na naszym uniwersytecie logistykę studiować w ramach 3,5-letnich studiów inżynierskich, wybierając jedną z dwóch specjalności: logistyka międzynarodowa i logistyka produkcji.
Logistyk to profesja, która od kilku lat należy do tzw. zawodów deficytowych w Polsce. Według danych raportu ManPower Group “Niedobór talentów” najbardziej pożądaną grupą w 2021 roku byli właśnie pracownicy obszaru logistyki. Z kolei raportu Hays wynika, że aż 97% firm z szeroko pojętej branży logistycznej (w tym spedycyjnej) planuje dalszą rekrutację, a 78% przedsiębiorstw spodziewa się związanych z tym procesem trudności.Ogólnopolski Barometr zawodów 2022 wskazuje na wysoki popyt na logistyków i spedytorów w 14 województwach (oprócz dwóch, gdzie zapotrzebowanie w tych zawodach jest stale wysokie).
Obecnie, do zatrudnienia w branży logistycznej niezbędne jest kierunkowe wykształcenie i specjalizacja w konkretnej dziedzinie. Osoby spełniające te wymogi bez problemu odnajdą się na rynku pracy. Mogą też liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.
Czego się nauczysz?
Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
- Automatyzacja i robotyzacja w logistyce
- Comarch XL
- Gra logistyczna
- Laboratorium RFID
- Projektowanie procesów logistycznych
- Zarządzanie łańcuchem logistycznym