Co zyskujesz, studiując logistykę?

  • Wybierając logistykę na DSW weźmiesz udział w zajęciach praktycznych odbywających się w laboratoriach, m.in.: RFID, lean management, pracowniach komputerowych, wyposażonych w profesjonalne oprogramowania.
  • Nauczysz się planować, organizować, kontrolować i optymalizować procesy logistyczne.
  • W czasie studiów zdobędziesz przydatne umiejętności niezbędne w pracy potwierdzając je certyfikatami kompetencji. 
  • Ukończysz kurs EXCEL w logistyce (6h) gratis. Po ukończeniu studenci i studentki otrzymają certyfikat potwierdzający jego ukończenie.

Kluczowe cechy kierunku:

  • Praktyczna nauka zawodu
  • Wykładowcy ze świata biznesu
  • Częste wizyty studyjne
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i certyfikowanych szkoleń to to, co wyróżnia logistykę na DSW

Chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie z logistyki? Sprawdź, co mogą dać Ci studia licencjackie na tym kierunku na naszym uniwersytecie. Posłuchaj dr Alicji Barcik, menedżer kierunku logistyka na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Dodatkowe mikrocertyfikaty - każdy student Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW w ramach studiów ma możliwość wzięcia udziału w kursach, w których zdobywa potwierdzenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych dzięki wydawanym przez uczelnię mikrocertyfikatom. Dodatkowe certyfikaty ułatwiają znalezienie atrakcyjnej pracy już w trakcie trwania studiów. Pracodawcy je cenią!

Praktyczność
Laboratorium Lean oraz RFID
Specjalistyczne oprogramowanie
Interdyscyplinarność

Na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW stawiamy na praktykę. Już na pierwszym semestrze będzie możliwość odbycia spotkań studyjnych w firmach logistycznych, spedycyjnych, a także produkcyjnych. Dzięki pracy w logistyce zyskujemy możliwość znalezienia dobrze płatnej i ciekawej pracy. Dodatkowo wykształcenie w tym zakresie umożliwia wybór wielu różnych stanowisk. Na naszym uniwersytecie logistykę studiować w ramach 3,5-letnich studiów inżynierskich, wybierając jedną z dwóch specjalności: logistyka międzynarodowa i logistyka produkcji. 

Logistyk to profesja, która od kilku lat należy do tzw. zawodów deficytowych w Polsce. Według danych raportu ManPower Group “Niedobór talentów” najbardziej pożądaną grupą w 2021 roku byli właśnie pracownicy obszaru logistyki. Z kolei raportu Hays wynika, że aż 97% firm z szeroko pojętej branży logistycznej (w tym spedycyjnej) planuje dalszą rekrutację, a 78% przedsiębiorstw spodziewa się związanych z tym procesem trudności.Ogólnopolski Barometr zawodów 2022 wskazuje na wysoki popyt na logistyków i spedytorów w 14 województwach (oprócz dwóch, gdzie zapotrzebowanie w tych zawodach jest stale wysokie). Są regiony, w których praca logistyka jest dostępna od ręki.Według publikowanych na pl.jooble.org ofert pracy, stanowiska, które wciąż pozostają trudne do obsadzenia to m.in. : magazynier, operator wózka, inżynier, kierownik, ekspert ds. logistyki. technik, kierowca. W związku z ciągłym oraz dynamicznym rozwojem branży, należy zakładać że zapotrzebowanie w tym obszarze zatrudnienia będzie rosnąć. Zgodnie z raportem firmy Manpower oraz Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania (obecnie Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny) pt. Logistyka w Polsce (2021 r.) w 53% podmiotach notuje się brak wystarczającej liczby pracowników o kompetencjach twardych, a dwie na trzy firmy zamierzają wprowadzić dodatkowe szkolenia, podnoszące kompetencje aktualnej kadry, co pokazuje, że kształcenie się w obszarze logistyki jest dobrą decyzją. 


Obecnie, do zatrudnienia w branży logistycznej niezbędne jest kierunkowe wykształcenie i specjalizacja w konkretnej dziedzinie. Osoby spełniające te wymogi bez problemu odnajdą się na rynku pracy. Mogą też liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Studia na kierunku logistyka są odpowiedzią na potrzeby pracodawców i zwiększają szansę na zatrudnienie w ciekawej, rozwijającej się branży. 

dr Alicja Barcik

Menedżerka kierunku logistyka

Czego się nauczysz?

Na studiach przede wszystkim nauczysz się planować, organizować i kontrolować procesy i systemy logistyczne
Poznasz zaawansowane technologie informatyczne, automatykę, robotykę oraz inne innowacyjne rozwiązania technologiczne w celu usprawnienia procesów logistycznych, zwiększenia efektywności i redukcji kosztów logistycznych
Zdobędziesz wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania jakością, optymalizacji procesów oraz zarządzania projektami logistycznymi przy zachowaniu aspektów zrównoważonego rozwoju

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 513 zł
Logistyka produkcji
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 513 zł
Logistyka przedsiębiorstwa
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie Nowość
od 513 zł

Program studiów

  • Automatyzacja i robotyzacja w logistyce
  • Comarch XL
  • Gra logistyczna
  • Laboratorium RFID
  • Projektowanie procesów logistycznych
  • Zarządzanie łańcuchem logistycznym
     
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Alicja Barcik

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu i jakości. Wykładowczyni akademicka i trenerka. Posiada  praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, kursów zawodowych oraz dydaktyki akademickiej. Praktyk biznesu, specjalista z zakresu logistyki, która zdobywała swoje...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF