Doktor nauk społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowany menedżer Prince 2 oraz mediator. Absolwentka Filozofii-Komunikacji społecznej oraz Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 18 lat pracuje na rynku mediów i public relations. Przeszła drogę od dziennikarza newsowego, przez dziennikarstwo modowe, po dziennikarstwo specjalistyczne. Była wydawcą i redaktorem naczelnym oraz menedżerem projektów unijnych. Od 7 lat wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Organizatorka 3 edycji TEDxWSB. Była menedżerem kilku projektów finansowanych z Unii Europejskiej, w których realizowała m.in. gry VR-owe oraz zajęcia z robotyki. Możecie ją spotkać na zajęciach z takich przedmiotów m.in. jak media relations, public relations, e-PR, rozwiązywanie konfliktów, komunikacja społeczna oraz netykieta biznesowa, instumentarium reklamy i PR, sytuacje kryzysowe, komunikacja marketingowa, content marketing, monitoring social mediów.
Zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Wcześniej (10 lat) pracownik Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i współpracownik wielu ekonomicznych uczelni krajowych, a także zagranicznych m.in. w Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie.
Reprezentuje nauki o zarządzaniu i jakości, zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zarządzania organizacjami, a wieloletnie doświadczenia przedsiębiorcze w sektorze MSP kierują ku problemom zarządzania małymi firmami oraz przedsiębiorczości i uwarunkowaniom jej rozwoju. Od kilkunastu lat bada wiedzę ekonomiczną uczniów szkół ponadpodstawowych, co łączy z organizacją projektu edukacyjnego, w formie olimpiady ekonomicznej.
Doktor inżynier nauk ekonomicznych, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu, pracownik Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Kierownik Zespołu Dydaktycznego Doradztwa Finansowego. Obecnie Prodziekan Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW w obszarze kierunków biznesowych. Autorka wielu artykułów i publikacji z zakresu zarządzania finansami i decyzji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka finansowego, zarządzania wartością i innowacyjnych źródeł finansowania działalności gospodarczej.
Doktor nauk prawnych, doświadczona wykładowczyni akademicka, konsultantka i trenerka. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Positivity Consulting. Prowadzi liczne szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych m.in. z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Stale współpracuje m. in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Bankowym Ośrodkiem Doradztwa i Edukacji, Międzynarodową Szkołą Bankowości i Finansów oraz wieloma wiodącymi firmami szkoleniowymi. Posiada praktyczne i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilno-prawnych, prawa ubezpieczeń społecznych. Zdobywczyni Stypendium Herder-Institut w Marburgu. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Trener i wykładowca akademicki z zakresu umiejętności menedżerskich i interpersonalnych, przedsiębiorczości, kreatywności, rozwoju startupów, train the trainers. Prowadzi badania na temat klastrów i startupów. Przez wiele lat doświadczenie zdobywała w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz kierownika studiów podyplomowych Kierownik zespołu – team leader (we współpracy z IBM GSDC), Akademia startupu i innowacyjnego biznesu (autor programu) oraz Zarządzanie ekspansją zagraniczną i rozwojem (we współpracy z CCC SA). Koordynowała wiele inicjatyw. Była Prezesem FEB – Forum Edukacji Biznesowej UEW, w ramach którego zrealizowała dziesiątki spotkań i cykli warsztatów z przedstawicielami świata biznesu oraz konkurs Akademia Talentów. Wzięła udział m.in. w Szkole Trenerów i Szkole Liderów.
Wykładowca, kierownik kierunku studiów podyplomowych, doświadczony manager IT, coach, mentor, doradca w zakresie technologii i strategii IT. Pełnił funkcje CIO, CTO, oraz SDM. Ma doskonałe umiejętności komunikowania się zarówno z zarządami, jak i inżynierami. Posiada ponad 30 lat doświadczenia w IT, ponad 20 w zarządzaniu IT i oraz ponad 20 lat w nauczaniu, mentoringu. Zarządzał ponad 100 osobowymi zespołami. Zorientowany na wyniki podchodzi strategicznie i nieszablonowo do projektów IT. W sposób unikalny łączy umiejętności techniczne i miękkie w celu wsparcia organizacji i zespołów.
Przykładowe projekty:
- Zbudowanie oraz nadzór nad zespołem programistycznym na potrzeby stworzenia systemów HR, Payroll, rekrutacji kandydatów i wielu innych na potrzeby Uniwersytetu Łódzkiego (systemy wdrażane w latach 2003-2005). Pełnił tam również funkcję architekta systemu.
- Począwszy od 2008 pełnił funkcję Dyrektora Centrum Informatyki UŁ (CIO) i w ramach niej odpowiadał za budowę Centrum, które powstało z 4 innych działów. Dodatkowo pełnił rolę koordynatora wdrożenia systemu ERP na Uczelni.
- Zbudował i nadzorował zespół programistyczny na potrzeby stworzenia systemu inteligentnych domów na zlecenie firmy F&F Filipowski sp.j.
- Pomagał jako doradca w zarządzaniu zespołem, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Rozwoju Produkcji (CTO) w firmie PCG Academia sp. z o.o., gdzie odpowiadał za projekt usprawnienia wytwarzanych produktów.
- Doradzał i następnie pełnił funkcję Interim SDM dla firmy Euroflorist, gdzie m.in. pomagał w wyborze przyszłościowego stosu technologicznego dla nowoczesnej platformy eCommerce dla 12 krajów UE.
Strateg, mentor, menedżer, autor metod z obszaru strategii I efektywności w biznesie. Doktor ekonomii pasjonujący się przywództwem, etyką menedżerską, efektywnością zarządzania. Wspiera liderów, zespoły, firmy, zarządy w podnoszeniu wyników, poprawy efektywności procesów, budowania zaangażowania Pracowników. Praktyk zarządzania, przeszedł przez wszystkie szczeble kariery menedżerskiej od stanowisk operacyjnych do poziomu Zarządów. Wykładowca akademicki i założyciel Fundacji Rozwoju Menedżerskiego „Manage or Die”. Pełnił funkcje zarządcze w firmach i grupach kapitałowych (CTL Logistics, CTL Train, Aon Polska, Pepsi-Cola, grupa KGHM) oraz na wielu pozycjach zarządczych z obszaru sprzedaży, operacji, innowacji, strategii biznesowej. Członek Polish Economic Society.
Wybrane doświadczenie zawodowe:
• 2022 – Trener, Mentor, Interim manager
• 2019 – 2021 Dyrektor Zarządzajacy / Dyrektor Handlowy – Grupa KGHM
• 2015 – 2018 Busienss Development Director – Aon Polska
• 2007 – 2013 Dyrektor ds. Projektów Strategicznych i Rozwoju / Członek Zarządu – CTL Logistics
• 2004– 2007 Dyrektor Zarządzający
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu i jakości. Wykładowczyni akademicka i trenerka. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, kursów zawodowych oraz dydaktyki akademickiej. Praktyk biznesu, specjalista z zakresu logistyki, która zdobywała swoje doświadczenie zawodowe od pierwszych lat studiów. Związana zawodowo z logistyką od 2009 roku.
Doktor nauk społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie socjologii. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, adiunkt na kierunku socjologia Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczka i wykonawca licznych projektów badawczych m.in. Kapitał społeczny i kulturowy a edukacja w czasie pandemii ; w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych pt.” Promocja partycypacji i mediacji w zarządzaniu środowiskiem na obszarach Natura 2000, projekt finansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. Wykonawca projektu „Partnerstwo na rzecz innowacji wsparciem dla tworzenia akademickiego inkubatora technologicznego w Legnicy”.
Absolwentka Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Szkoły Trenerów Grupy SET i Akademii Trenerów Mentalnych. Trenerka FRIS® oraz ekspertka mocnych stron, prowadząca sesje indywidualne oraz warsztaty zespołowe. Posiadaczka certyfikatu DIMAQ w zakresie marketingu internetowego. Mistrzyni Excela. Praktyk z długoletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym głównie na specjalistycznych i menadżerskich stanowiskach analitycznych w obszarach: finansowym, controllingowym, produktowym i marketingowym.
Pierwsze kroki trenerskie stawiała w ramach wolontariatu pracowniczego, by po kilku latach otworzyć własną działalność szkoleniową. Jej główne obszary zainteresowania to kompetencje miękkie, elementy treningu mentalnego, zagadnienia z obszaru HR, ale także marketing internetowy i technologie informatyczne.
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Twórczyni marki Dobry Trener. Od 25 lat prowadzi firmę OPTA, realizując projekty szkoleniowo-doradcze dla klientów. Z wykształcenia psycholog, z zawodu praktyk. Certyfikowana trenerka dramy, konsultantka testu MTQ48. Ukończyła także podyplomowe studia „Zarządzanie projektami” oraz kurs Moderatora Design Thinking. Na swoich warsztatach kładzie nacisk na narzędziowe podejście, czyli co konkretnie uczestnicy powinni wiedzieć, potrafić, by zwiększać swoją skuteczność i mieć większą satysfakcję z podejmowanych działań. Autorka wielu narzędzi / gier szkoleniowych wspierających rozwój kompetencji menedżerskich (np. karty merytoryczne „Jeden menedżer, wiele ról” oraz „Delegowanie w siedmiu krokach”). Mistrzyni krótkiej formy - tj. komiksów biznesowych oraz wideo-pigułek wiedzy.
Wykładowczyni i trenerka. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych kilku uczelni.
Ekspertka w dziedzinie przekładania teorii na praktykę – w zakresie zarządzania, komunikacji, negocjacji, odporności psychicznej. Wspiera w rozwijaniu kompetencji menedżerów i specjalistów zarówno w korporacjach jak i MŚP.
Programy rozwojowe dla kadry menedżerskiej realizowała dla wielu wiodących w swoich branżach firmach (np. ENEA, Capgemini Polska Sp. z o.o., NOKIA, Diehl Controls Polska Sp. z o.o., Tieto Poland Sp. z o.o., ZF CV Systems Poland Sp. z o.o., Limango Polska Sp. z o.o., SGB-Bank S.A., Fantasyexpo Sp. z o.o.).
Ekonomistka, coach, trener, doradca personalny, moderator Design Thinkingu, konsultant metody Thomas International, dyrektor Biura Karier i Praktyk Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, współwłaścicielka firmy doradczo-szkoleniowej ATTESTOR, Prezes Fundacji Emma. Od 1998 roku zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwojem kompetencji zawodowych oraz wdrażaniem rozwiązań z zakresu usprawniania procesów zarządzania kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwach i organizacjach non-profit. Była członkiem zespołów projektowych, które opracowały i wdrożyły innowacyjne rozwiązania z zakresu rozwiązywania problemów społecznych m.in. sieć KARnet 15+, sieć LOWE, NET4JOB, SMARTCOMBO oraz współautorką poradnika „Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą”. Prekursorka jobcraftingu i fanka wszelkich rozwiązań wpływających pozytywnie na odczuwanie satysfakcji z pracy i własnego życia.
Od ponad 15 lat podaje rękę w imieniu marek i organizacji. Od ponad 10 lat buduje społeczności i zajmuje się digital marketingiem. Na swoim koncie ma działania dla takich marek jak Santander Consumer Bank, Apsys, Wrocław Fashion Outlet, Factory, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Aktualnie marketing manager w HRlink i Goldenline. Ekspert z zakresu marki pracodawcy, CSR, autor ponad 100 praktycznych publikacji z obszaru marketingu i HR.