Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?
-
Poznasz procedury interwencyjne i wsparcie dla ofiar przestępstw, ucząc się, jak pomagać osobom w trudnych sytuacjach i diagnozować ich potrzeby emocjonalne.
-
Zdobędziesz umiejętność tworzenia ekspertyz psychologicznych, które wesprą procesy sądowe i pomogą w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw karnych i rodzinnych.
-
Nauczysz się mediacji i terapii osób w kryzysie, co pozwoli Ci wspierać klientów w rozwiązywaniu konfliktów i prowadzeniu efektywnych procesów terapeutycznych.
-
Zrozumiesz związki między kryminalistyką, kryminologią i wiktymologią, co pozwoli Ci analizować przyczyny i skutki przestępczości oraz wspierać proces resocjalizacji.
-
Opanujesz diagnozowanie uczestników procesów sądowych, w tym dzieci jako ofiar przestępstw, aby skutecznie wspierać ich w trudnych sytuacjach prawnych i rodzinnych.
-
Nauczysz się, jak funkcjonują sądy, zakłady karne i instytucje resocjalizacyjne, co przygotuje Cię do pracy z osobami wymagającymi wsparcia i dyscypliny.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Specjalność przygotowuje do pełnienia zadań zawodowych stanowiących wsparcie eksperckie dla działań podejmowanych przez organy wymiaru sprawiedliwości np. opiniowania psychologicznego w sprawach karnych oraz cywilnych, badania patologii społecznych i zachowań antyspołecznych. Absolwenci są przygotowani także do prowadzenia aktywności profilaktycznej, psychoedukacyjnej, interwencyjnej i terapeutycznej, zmierzającej do przeciwdziałania tym zjawiskom.
- Zajęcia w ramach tej specjalności prowadzone są przez praktyków tj.: psychologów biegłych sądowych, kryminologów, pracowników zakładu karnego i aresztu śledczego, kuratorów sądowych, orzeczników penitencjarnych, specjalistów zajmujących się pracą psychologiczną z osobami doświadczającymi i stosującymi przemoc, seksuologów, funkcjonariuszy policji, prawników, mediatorów sądowych, psychiatrów i psychoterapeutów oraz członków zespołów interdyscyplinarnych i komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

Praca dla Ciebie:
-
Pracuj jako biegły psycholog sądowy. Sporządzaj ekspertyzy psychologiczne wspierające wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, cywilnych i rodzinnych.
-
Zatrudnij się jako kurator sądowy. Wspieraj resocjalizację i nadzoruj osoby objęte nadzorem sądowym, pomagając im w powrocie do społeczeństwa i przestrzeganiu zasad prawa.
-
Bądź specjalistą ds. wsparcia dzieci – ofiar przestępstw. Pracuj z dziećmi w poradniach rodzinnych, zapewniając im pomoc psychologiczną w radzeniu sobie z traumatycznymi przeżyciami.
-
Zostań mediatorem sądowym. Prowadź mediacje między stronami konfliktów, wspierając je w osiąganiu porozumienia w sprawach karnych, rodzinnych i cywilnych.
-
Zatrudnij się jako psycholog penitencjarny. Wspieraj więźniów w zakładach karnych i aresztach śledczych, diagnozując ich potrzeby psychologiczne i planując działania resocjalizacyjne.
-
Pracuj jako specjalista ds. przeciwdziałania przemocy domowej. Wspieraj ofiary i edukuj sprawców, pomagając w rozwiązywaniu problemów w placówkach wsparcia i interwencji kryzysowej.
Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!
Zapisując się do 24 kwietnia, zyskujesz:
● 800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
● dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
Najniższa cena w ostatnim miesiącu: 562 zł
Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej:
● 1200 zł zniżki w czesnym i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
● dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
Program studiów
Wybrane zajęcia specjalnościowe:
-
Psycholog jako biegły sądowy
-
Sądowa psychologia stosowana
-
Wiktymologia
-
Kryminalistyka i kryminologia
-
Mediacje
-
Psychologia penitencjarna