Bogumiła Konieczna

Opiekun merytoryczny kierunku. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Opolskiego, studiów podyplomowych z Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z psychoterapii certyfikowała się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej uzyskując kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej, rodzin i par. W zakresie seksuologii certyfikowała się w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym uzyskując certyfikat seksuologa klinicznego. Ukończyła szkolenie z zakresu trenera biznesu oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego Towarzystwa Rozwoju Rodziny oddział Opole, Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Ośrodku Seksuologii i Psychoterapii w Opolu. Od samego początku pracowała w obszarze zdrowia seksualnego od diagnozy, psychoedukacji po psychoterapię i opiniowanie. Przygodę z dydaktyką rozpoczęła przy współpracy z Uniwersytetem Dolnośląskim jako kierownik merytoryczny i wykładowca w ramach studiów podyplomowych z Seksuologii, z Uniwersytetem Merito oddział Opole również jako kierownik merytoryczny i wykładowca w ramach studiów podyplomowych z Seksuologii Praktycznej oraz jako wykładowca na wydziale psychologii.
Od 2015 roku współtworzy Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso oraz Poradnię Seksuologii i Patologii Współżycia na kontrakcie NFZ. Promując wiedzę z zakresu seksuologii publikowała artykuły m.in. dla „Psychologii w praktyce”, „Seksuologii Polskiej”, merytoryczne teksty dla aplikacji „iYoni dla par” oraz dla stowarzyszenia In Vitro Bez Granic.
Od pewnego czasu z zamiłowaniem tworzy projekt Instytutu Seksuologii i Relacji To, co prywatne, angażując specjalistów z seksuologii z całej Polski, umożliwiając i organizując zdobywanie wiedzy, umiejętności i kompetencji w pracy z seksualnością dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Paulina Trojanowska-Malinowska

Doktor nauk społecznych, absolwentka Wydziału Psychologii oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. 
Ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, studia podyplomowe „Seksuologia Kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz roczny kurs podstawowy terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. 

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w ramach staży w Towarzystwie Pomocy Młodzieży, Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia, ul. Dolna 42 w SWZPZPOZ w Warszawie, Poradni Odwykowej, ul. Zgierska 18 A w SPZOZ Centrum Odwykowe, I Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, ul. Sobieskiego 9, Warszawa oraz pracując w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii w SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie a także dzięki wieloletniemu wolontariatowi w Grupie Ponton. 

Sylwia Wierzbicka

Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii (specjalność kliniczna) w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Aktualnie doktorantka w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego i Klinice Psychiatrii Sądowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Całodobowym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza. Współpracowała z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie prowadziła zajęcia dla studentów psychologii. W ramach współpracy z Kompleksowym Centrum Poradniczym Fundacji Avalon udzielała wsparcia seksuologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Współpracowała jako wolontariuszka w hostelu interwencyjnym dla osób LGBTQIA+ w kryzysie bezdomności prowadzonym przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Współtworzyła z Fundacją SEXED.pl projekt telefonicznej linii pomocowej w zakresie seksualności skierowanej do osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Wszyscy Jesteśmy Seksualni”.
Aktualnie pracuje jako seksuolożka i psycholożka w ramach prywatnej praktyki oraz współpracuje z platformą Wellbee i Kliniką Menvita (Klinika Andrologii i Zdrowia Seksualnego). Zajmuje się wsparciem indywidualnym osób dorosłych oraz par. Pracuje z osobami z niepełnosprawnością ruchową wspierając proces rehabilitacji seksualnej. Specjalizuje się w diagnostyce psychologicznej i opiniowaniu na potrzeby sądowego procesu uzgodnienia płci oraz zastępczej terapii hormonalnej dla osób transpłciowych i niebinarnych. Współtworzy Projekt SEKSON dotyczący seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową.

Alicja Kapała

Ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii oraz akredytowane przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii Studium Terapii Uzależnień. W trakcie certyfikacji seksuologa klinicznego. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS). 
W pracy zawodowej zajmuje się m. in. terapią sprawców przestępstw seksualnych w Oddziale Terapeutycznym (dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo) Zakładu Karnego w Rawiczu, którego jest kierownikiem oraz pełni czynności biegłego w sprawach dotyczących nadużyć seksualnych. Od kilku lat pisuje artykuły naukowe w obszarze seksuologii, w tym o sprawcach przemocy seksualnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty, regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych. 
 

Przemysław Marcinek

Ukończył psychologię kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii oraz akredytowaną przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Szkołę Psychoterapii Uzależnień. Certyfikowany seksuolog kliniczny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Sekcji Seksuologii Sądowej PTS. 
Zawodowo na co dzień zajmuje się m. in. terapią sprawców przestępstw seksualnych w Oddziale Terapeutycznym (dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo) Zakładu Karnego w Rawiczu oraz pełni czynności biegłego w sprawach dotyczących nadużyć seksualnych. Od kilku lat pisuje artykuły naukowe z dziedziny seksuologii, w tym o sprawcach przemocy seksualnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty, uczestniczy w konferencjach naukowych. Dodatkowo pracuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lesznie, gdzie udziela pomocy dzieciom i młodzieży również w obszarze seksualności i problematyki dysforii płciowych. Aktywnie udziela się w propagowaniu wiedzy dotyczącym seksualności osób niepełnosprawnych.  
 

Monika Karwacka

Pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, edukator seksualny. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zagadnieniach dotyczących efektywności metod terapii i edukacji. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym publikując i prezentując wystąpienia na konferencjach. Współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi oraz dydaktycznymi. W środowisku wychowawców i opiekunów osób z niepełnosprawnych prowadzi zajęcia szkoleniowe dotyczące seksualności a także profilaktyki przemocy seksualnej. Ma doświadczenia w pracy superwizora oraz działalności konsultacyjno-diagnostycznej związanej z wypracowywaniem strategii pracy terapeutycznej z osobami z niepełnosprawnością intelektualną przejawiającymi zachowania trudne, w tym problemowe zachowania seksualne. Przez wiele lat kierowała ośrodkiem wsparcia dziennego dla dorosłych osób z wieloraką niepełnosprawnością, w którym wprowadzała autorski model holistycznego wsparcia z uwzględnieniem metod neurorehabilitacji.

Wojciech Tylek

Psycholog, psychoterapeuta CBT w trakcie szkolenia oraz seksuolog w procesie certyfikacji PTS. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz European Society for Sexual Medicine. Ukończył psychologię na Uniwersytecie SWPS. Wcześniejsze doświadczenie w zawodzie psychologa-seksuologa zdobywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz podczas staży w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, Telefonie Zaufania przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie, poradniach psychologicznych dla dzieci i młodzieży oraz szkole podstawowej.  Posiadam doświadczenie w pracy z osobami, które doświadczają trudności emocjonalnych, obniżonego poczucia własnej wartości, trudnościach w relacjach z partnerką/partnerem i seksuologii. Specjalizuję się również w diagnozie oraz terapii ADHD.

Piotr Godleś

Absolwent psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie oraz studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Ukończył całościowy program szkolenia coachingowego The Art and Science of Coaching w Ericson College International uwieńczonego certyfikatem Professional Coach. Jest superwizorem coachingu w Solution Focused Coaching Polska. Ukończył szereg kursów i szkoleń z zakresu psychoterapii w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Doświadczenie kliniczne zdobywał w trójmiejskich placówkach psychologicznych, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia przy Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. W latach 2013 – 2024 roku autor i opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Life&Business Coaching w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Na tej samej uczelni prowadził zajęcia ze studentami z psychologii i coachingu na studiach licencjackich i magisterskich.
Od lat współpracuje z uczelniami wyższymi, na których prowadzi zajęcia dydaktyczne: Wyższa Szkoła Biznesu National Luis University – zajęcia z psychologii klinicznej człowieka dorosłego i pomocy psychologicznej, Uniwersytet WSB Merito w Opolu – zajęcia na studiach podyplomowych z Seksuologii Praktycznej, Uniwersytet SWPS w Sopocie – zajęcia na UTW Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni – zajęcia z psychologii biznesu i coachingu na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych, Uniwersytet Dolnośląski DSW – zajęcia na studiach podyplomowych z Seksuologii. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia z kompetencji miękkich dla studentów i pracowników uczelni wyższych, w tym dla: Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Politechniki Łódzkiej
W obszarze pracy klinicznej aktualnie współpracuje m.in. z Telemedi, gdzie prowadzi konsultacje psychologiczno-seksuologiczne oraz z Centrum Senso z Opola, gdzie prowadzi warsztaty dla studentów psychologii.

Magdalena Raszka

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Certyfikat psychoterapeuty uzależnień uzyskała w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii, po szkoleniu w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku. Posiada certyfikaty realizatora i trenera programów profilaktycznych FredGoesNet, Unplugged i Candis. Po licznych kursach z zakresu uzależnień behawioralnych, pracy z osobami mającymi problemy z agresją. Ukończyła szkolenie na trenera PTP. 
W swojej pracy zawodowej kładzie główny nacisk na potencjał człowieka, na jego sprawczość i zasoby w nim drzemiące. W pracy terapeutycznej sięga po narzędzia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, terapii schematów i racjonalnej terapii zachowań. Dużo czasu, w swoim życiu zawodowym, poświęciła na tworzenie i realizację szeroko rozumianej profilaktyki. Współtworzyła i prowadziła organizacje pozarządowe oraz poradnię uzależnień. Uczestniczyła we wdrażaniu w woj. opolskim rekomendowanych programów profilaktycznych. Aktualnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą ze studentami psychologii na Uniwersytecie Opolskim jako starszy wykładowca i współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso w obszarze problematyki uzależnień, w tym uzależnień od seksu, pornografii, cyberseksu i masturbacji. 
 

Iwona Cyris

Absolwentka psychologii klinicznej SWPS we Wrocławiu, terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką na Uniwersytecie Opolskim oraz neurorehabilitacji w edukacji i terapii na Politechnice Opolskiej. Zakończyła szkolenie z zakresu mediacji rodzinnych. W trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży. 
Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała pracując na oddziałach dziecięcych w opolskich szpitalach (m.in. oddział psychiatrii dziecięcej), w poradni dla dzieci z wadą słuchu i mowy oraz w szkołach podstawowych i średnich. Obecnie współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso w Opolu, gdzie prowadzi terapię dzieci dotkniętych przemocą seksualną. Dodatkowo od kilku lat prowadzi własny gabinet psychologiczno-pedagogiczny starając się pomagać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale całym rodzinom. Pracuje z dziećmi mającymi trudności w zachowaniu, wykazującymi problemy emocjonalne, lękowe, posiadającymi niską samoocenę, z dysharmoniami rozwojowymi oraz w obszarze seksualności, w tym z konsekwencjami przemocy seksualnej. Wspiera dzieci i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przemoc itp.). Dzieli się również zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem prowadząc praktyczne szkolenia z zakresu psychologii dzieci i młodzieży. Nieustannie pogłębiając swoją wiedzę uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach.
 

Agata Kozłowska

Psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka, edukatorka seksualna.
Absolwentka psychologii ze specjalizacją z psychoterapii na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowych studiów z Seksuologii Klinicznej pod opieką merytoryczną Zbigniewa Lwa-Starowicza oraz 4-letniej Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Ma za sobą wiele szkoleń i kursów z zakresu psychologii, psychoterapii i wsparcia, a także warsztat dający uprawnienia do nauczania edukacji seksualnej. Ukończyła także studia magisterskie i doktoranckie z filozofii na UW.
Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi: jest wolontariuszką Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton, współpracowała z Instytutem Pozytywnej Seksualności, Zjednoczeniem na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”, Fundacją Promocji Zdrowia Seksualnego i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę w Programie Pomocy Telefonicznej 116 111.
Edukacją seksualną zajmuje się od 18 lat. Prowadzi warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, w tym z rodzicami i wychowawcami. Pracuje także terapeutycznie w gabinecie z dorosłymi oraz prowadzi warsztaty dotykające tematów ciała, jego akceptacji, kobiecości oraz wzajemnych związków ciała i psychiki.