Dolnośląska Szkoła Wyższa jako sygnatariusz Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni obchodziła w dniu 2 czerwca 2022 r. jej 5-lecie!

Podczas konferencji, która odbyła się w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w dniu 2 czerwca 2022 r. do Deklaracji SOU przystąpiło kolejnych kilkadziesiąt uczelni. Obecnie jej sygnatariuszami jest aż 160 polskich szkół wyższych publicznych i niepublicznych, wśród nich DSW od 2019 r.

Pełna lista sygnatariuszy Deklaracji SOU

W związku z 5-tą rocznicą przyjęcia Deklaracji MFiPR przygotowało specjalną animację na temat zasad społecznej odpowiedzialności uczelni i działań sygnatariuszy. Zachęcamy Państwa do obejrzenia krótkiego filmu pod linkiem

W trakcie konferencji przedstawiony został Katalog dobrych praktyk za 2021 r. na temat społecznej odpowiedzialności uczelni w wymiarze etycznym i niedyskryminacyjnym. Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprezentowała w nim następujące działania.

Więcej szczegółów o Deklaracji SOU na stronie internetowej MFiPR oraz w zakładce Grupy roboczej ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Nagrania z konferencji 2 czerwca 2022 r. są dostępne na kanale YouTube MFiPR oraz na Facebooku MFiPR.