Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej, wypracowana w ramach projektu realizowanego przez UD DSW wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy, decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego została przyjęta jako dokument wykonawczy do Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego.

Strategia była wypracowywana w okresie od 01.02.2022 do 31.01.2024.

Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej odpowiadała na potrzebę usystematyzowania strategicznego myślenia o edukacji zawodowej w regionie. DSREZ będzie traktowana jako podstawowy układ odniesienia przy planowaniu działań i zagospodarowywaniu środków na rzecz rozwoju edukacji zawodowej. Stanowi drogowskaz dla wszystkich interesariuszy działających w polu edukacji zawodowej w regionie.

Liderem projektu był Uniwersytet Dolnośląski DSW. W projekt zaangażowany był również Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu. W warsztatach strategicznych brali udział przedstawiciele samorządów, szkół, instytucji rynku pracy, instytucji wsparcia edukacji, uczelni wyższych i innych.

Projekt „Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej" finansowany w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021Program Edukacja

Lider Projektu:
Uniwersytet Dolnośląski DSW