Nasz uniwersytet został partnerem Niebieskiego Tygodnia – kampanii dedykowanej poszerzaniu świadomości na temat zachowań przemocowych i walce z przemocą.

Cykl wydarzeń uwzględnił realizację warsztatów muzycznych i profilaktycznych, „niebieskich” godzin wychowawczych, w trakcie których wyświetlany jest Niebieski Film – dokument, w którym sprawcy przemocy opowiadają o okrucieństwie swoich działań.

Inicjatorką i koordynatorką działań związanych z Niebieskim Tygodniem jest Joanna Kondrat, której koncert w Operze Wrocławskiej stanowić będzie zwieńczenie całego cyklu. Wykonawcami wiodącymi pozostają Joanna Kondrat i zespół pod kierownictwem muzycznym Tomasza BUSLAVA Busławskiego.

„Niebieski Koncert w Operze Wrocławskiej to organizowane pod patronatem merytorycznym Niebieskiej Linii – najstarszego polskiego pogotowia dla osób doświadczających przemocy, widowisko muzyczno-filmowe, którego celem, obok współdzielenia dobrych emocji i świetnej muzyki, jest poszerzanie świadomości na temat zachowań przemocowych, dyskusja na temat przemocy, jako czynnika utrudniającego profilaktykę depresji dzieci, a także integracja wrażliwych odbiorców sztuki, którzy rozumieją wpływ muzyki na budowanie jakościowych przekazów społecznych.” – Joanna Kondrat.

Więcej szczegółów

Tego samego dnia odbędzie się pokojowa manifestacja przeciwko przemocy Niebieski Krasnal, w ramach której na szyjach 150 krasnali zlokalizowanych na rynku Starego Miasta we Wrocławiu zawiązane zostaną niebieskie szaliczki, opatrzone etykietą z numerem telefonu wsparcia dla osób w kryzysie i liścikiem z dobrym słowem dla nieznajomego, który potrzebuje wsparcia.

Więcej szczegółów