Siedziba naszej uczelni znajduje się w niedalekiej odległości od ścisłego centrum Wrocławia i jest dobrze skomunikowana m.in. z portem lotniczym, dworcem PKP Wrocław Mikołajów, dworcem PKS oraz autostradową obwodnicą miasta.
Do Twojej dyspozycji oddajemy dwa budynki, w których znajdują się sale wykładowe, laboratoria, galerie wystawiennicze, studia nagrań, biblioteka i działy administracyjne. Zobacz na filmie jak wyglądają nasze przestrzenie.
Na uczelnię dojedziesz autobusami MPK linii 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149, 609, 206 i 249. Wysiądź na przystanku oznaczonym „Dolnośląska Szkoła Wyższa”.
Na terenie kampusu:
możesz swobodnie skorzystać z Wi-Fi
kupisz w dobrej cenie, smaczne domowe jedzenie w studenckim bufecie
skorzystasz z zasobów bibliotecznych oraz miejsca do cichej nauki
skorzystasz ze wsparcia Biura Karier lub pracowników administracyjnych
spotkasz się ze znajomymi w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach studenta
znajdziesz automaty z przekąskami, kawą i zimnymi napojami
Pamiętaj także, że masz stały kontakt z uczelnią:
- w systemie USOS-web, w którym znajdziesz aktualności i ogłoszenia
- na stronie biblioteki masz dostęp do katalogu i wyszukiwarki książek i publikacji, oraz godzin otwarcia
- w wirtualnym dziekanacie poznasz z plan zajęć. dostępnym Zwyczajowo dostępny jest dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Na uczelni obowiązują sesja zimowa i letnia oraz system jednej oceny. Nie ma jednak problemu, jeżeli chcesz mieć indywidualny tok studiów – rozumiemy wiele życiowych sytuacji i powodów, wiemy także, ze nasi studenci to osoby pracujące.
- Czesne za studia możesz rozłożyć w taki sposób, aby płacić w najwygodniejszy dla siebie sposób. Zgodnie z Twoim życzeniem rozłożymy płatność na na 1, 2, 10 lub 12 rat.
- Pamiętaj też, że możesz ubiegać się o takie same stypendia, jakie otrzymują studenci uczelni publicznych. Jest to sposób finansowania studenta, który znajduje się w trudnej sytuacji (pod warunkiem że spełnia odpowiednie kryteria). są to m.in. stypendia rektora dla najlepszych studentów za wyniki w nauce, stypendia specjalne, socjalne oraz zapomogi.
- Dodatkowo każdego roku oferujemy stypendia dla studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcą skorzystać z udziału w programie Erasmus+ i wyjechać na studia lub praktyki zagraniczne. Stypendia te przyznawane są w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i umożliwiają zagraniczną mobilność defaworyzowanym grupom studentów. Dzięki tym środkom każdy, bez wyjątku, student Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, może wyjechać za granicę i skorzystać z europejskich systemów kształcenia. Szczegółowe informacje na temat stypendiów PO WER
Na uczelni działają:
- Galeria 55 i Galeria 47, czyli miejsca ekspozycji i dokumentacji prac uczestników Letniej Akademii sztuki, studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW kierunków artystycznych oraz współpracujących artystów. To tutaj organizujemy tematyczne wystawy, koncerty oraz wydarzenia artystyczne. Dajemy też miejsce do dyskusji o sztuce współczesnej i jej społecznym kontekście.
- Biuro Karier, którego pracownicy pomogą Ci znaleźć idealne oferty pracy, staży, praktyk czy wolontariatu. Ich zadaniem jest także wsparcie studentów, słuchaczy i doktorantów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.
- Samorząd Studencki, który reprezentuje studentów przed władzami, zgłasza ważne dla studentów projekty, wnioskuje o zmiany przepisów dotyczących studentów, a przede wszystkim organizuje ciekawe imprezy, wystawy i spotkania.
- Teatr AULA, którego ideą jest stworzenie przestrzeni dla realizacji artystyczno-teatralnych projektów na drodze eksperymentów, poszukiwań form artystycznej wypowiedzi studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Za pomocą odsłony teatralnej kurtyny i scenicznego światła, teatr AULA proponuje społeczności studenckiej stworzenie forum dla alternatywnego sposobu komentowania, komunikowania i podejmowania dialogu z otoczeniem, ujawniania widzialnego i niewidzialnego wymiaru egzystencji, ukazywania rysów życia współczesnych przestrzeni i miejsc. Ten alternatywny wobec akademickiego język przekazu poprzez metafory I symbole obok sytuacji scenicznej, niczym lustro umożliwia odbicie „ja”, dostrzeżenie tego, kim i czym jest współczesny człowiek, jak myśli, rozumuje, działa.
- Koła naukowe i koła zainteresowań
- Koło naukowe Pedagogiki „Kreacja”
- Koło naukowe „Resocjalizacja”
- Koło naukowe stosunków międzynarodowych „Paradygmat”
- Koło naukowe „Warsztaty interpretacji SZTUKATERIA”
- Koło naukowe studentów Psychologii ROZOS
- Transdyscyplinarne Doktoranckie Koło Naukowe EDUKACJA
- Koło artystyczne instytutu Pedagogiki
- Koło inicjatyw twórczych
- Koło Okołofotomedialne
- Koło realizacji filmowej i telewizyjnej
- Koło aktywności kulturalnej studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW
- Laboratorium Inicjatyw Naukowo-Kulturowych
- Dialogi Krytyczne
- Koło spotkań filozoficznych
- Koło dziennikarstwa sportowego
- Koło dziennikarstwa muzycznego
- Koło public relations,
- Studenckie Koło geoinformatyków