Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?

• Zdobędziesz warsztat pracy edukacyjno-terapeutycznej z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną oraz pracy rehabilitacyjno-terapeutycznej z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Poznasz metody oceny funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Będziesz potrafił identyfikować indywidualne potrzeby i możliwości rozwojowe osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Zdobędziesz umiejętności projektowania i wdrażania indywidualnych programów nauczania i wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, uwzględniając ich specyficzne potrzeby i cele rozwojowe.
  • Poznasz różnorodne metody i techniki terapeutyczne oraz zajęciowe, które mogą być stosowane w celu wsparcia rozwoju umiejętności społecznych, komunikacyjnych, funkcjonalnych i zawodowych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Zdobędziesz umiejętność promowania aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu społecznym, zawodowym i kulturalnym, oraz budowania środowiska sprzyjającego ich pełnemu uczestnictwu.

Praca dla Ciebie:

• szkoły specjalne,
  • ośrodki terapeutyczne,
  • placówki opiekuńczo-wychowawcze,
  • organizacje pozarządowe zajmujące się problematyką niepełnosprawności.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

• Rynek pracy przejawia duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Program specjalności dostosowany jest do nowego standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela/pedagoga specjalnego w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Zajęcia dydaktyczne o charakterze praktycznym, metodycznym realizowane są w specjalnej pracowni wyposażonej w specjalistyczny sprzęt – m.in. do integracji sensorycznej, integracji funkcji wykonawczych (też „magiczny dywan”) . W trakcie zajęć wykorzystujemy również technologię VR.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 26 czerwca
czesne już od
miesięcznie

Zapisując się do 17 lipca, zyskujesz:
●    800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

Najniższa cena w ostatnim miesiącu: 450 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej:

●    1200 zł zniżki w czesnym i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

• psychologia kliniczna z elementami neurologii
  • diagnostyka psychopedagogiczna
  • konstruowanie indywidualnych programów edukacyjnoterapeutycznych
  • problemy diagnozy osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • komunikacja alternatywna i wspomagająca
  • metody terapii dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • podstawy integracji sensomotorycznej
  • warsztaty terapii zachowań niepożądanych
  • prawidłowości i problemy rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży
  • metodyka nauczania i wychowania dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną.

Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF