Drodzy studenci,

Już 30 września na uczelni pojawią się studenci zagraniczni z wymiany zagranicznej Erasmus+, dołączający na semestr zimowy do grup anglojęzycznych na kierunkach Media Kreatywne, International Business Management czy Education.

Będą to studenci z Hiszpanii (11), Portugalii (3), Turcji (3), Bułgarii (1) z uniwersytetów w Sevilli, Maladze, Cordobie, Bragance, Valencii, Sofii, Istambułu. Wielu z nich będzie dość zagubionych nową sytuacją, miejscem. Będą potrzebowali zaadaptować się, poznać miasto czy nawiązać znajomości.

Uniwersytet Dolnośląski DSW po raz trzeci realizuje Programu Buddy, w którym udział dotychczas wzięło około 50 studentów. Połączeni w pary Buddy (Mentee)  i lokalny Buddy (Mentor) poznawali się, zaprzyjaźniali i korzystali z otrzymanych voucherów na topowe rozrywki we Wrocławiu.

W tym roku planujemy przekazać parom możliwość udziału w: Escape City Wrocław po angielsku, voucher do Baru Remont, voucher do Zagrywek, bilety do Muzeum Komputerów minionej ery,  wejściówki do Pigcasso Creative Paint House. Ponadto lokalny Buddy, czyli student DSW może uczestniczyć we wszystkich atrakcjach kierowanych do studentów Erasmus+ wraz ze swoim podopiecznym.

Więcej informacji o programie  znajdziecie w zakładce na stronie www >>> Buddy Program

• Aby zgłosić chęć udziału w programie, należy wysyłać na adres welcome@dsw.edu.pl maila a w tytule wpisać  ”Buddy Program-I want to join”.

Na zgłoszenia czekamy do 25 września.

Joanna Tatar i Karina Bogda