Polecane e-źródła dostępne w sieci


 

ebookpoint BIBLIO

 

Uniwersytet Dolnośląski DSW wykupił dostęp do e-booków i kursów. Z bazy mogą korzystać wszyscy nasi studenci i pracownicy, posiadający adresy mailowe z domeną uczelni @dsw.edu.pl lub @student.dsw.edu.pl.

Dla osób nie posiadających adresów służbowych mamy do zaproponowania PINY aktywujące konto ebookpoint BIBLIO, które należy odebrać z Biblioteki.

Dostęp do książek ze strony https://biblio.ebookpoint.pl/

można również pobrać aplikację mobilną na telefon, tablet lub czytnik  - https://ebookpoint.pl/aplikacje-ebookpoint.phtml

ebp

IBUK Libra

WEJŚCIE

 

Jest to internetowa czytelnia z dostępem do pełnych wersji książek oraz czasopism. Serwis należy do Wydawnictwa Naukowego PWN. W skład kolekcji wchodzą podręczniki akademickie, książki naukowe oraz czasopisma z różnych dziedzin wiedzy, publikowane przez wiodące wydawnictwa naukowe.

Pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, mogą korzystać z serwisu w domu, po wpisaniu PIN-u, który daje dostęp do pozycji wykupionych przez naszą Uczelnię. Wystarczy napisać do nas maila (na adres biblioteki@dsw.edu.pl), z prośbą o podanie PIN-u do tej platformy. W mailu prosimy podać nr karty bibliotecznej lub numer indeksu. *Aby móc skorzystać z PIN-u, najpierw należy założyć konto na platformie IBUK Libra.

 

FIZJOTERAPIA POLSKA

WEJŚCIE

 

Fizjoterapia Polska to recenzowane czasopismo naukowe wydawane w Polsce, które publikuje oryginalne prace naukowe oparte na badaniach własnych. Znajdziesz w nim także prace przeglądowe, poglądowe oraz kazuistyczne związane z szeroko pojętą fizjoterapią. Fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych, zajmując się metodami leczenia środkami naturalnymi, takimi jak ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne i chemiczne. Według definicji Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT), fizjoterapia to świadczenie usług mające na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych.

fzp www

 

BioMed Research International

WEJŚCIE

 

BioMed Research International to recenzowane czasopismo naukowe o otwartym dostępie, obejmujące wszystkie aspekty nauk biomedycznych. Zostało założone w 2001 roku jako Journal of Biomedicine and Biotechnology z Abdelalim Haoudim jako pierwszym redaktorem naczelnym (do 2008 roku). Obecnie jest wydawane przez Hindawi Publishing Corporation. Czasopismo publikuje oryginalne artykuły badawcze, przeglądy oraz badania kliniczne z szerokiego zakresu nauk przyrodniczych i medycyny. Jest podzielone na 55 obszarów tematycznych

bm research

EBSCO (EBSCOhost)

WEJŚCIE

 

Serwis EBSCO to pakiet pełnotekstowych oraz abstraktowych baz danych z różnych dziedzin wiedzy. Dostępny w Bibliotece oraz sieci lokalnej Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW mają możliwość otrzymania hasła, które umożliwi korzystanie z serwisu z dowolnego komputera poza naszą siecią. Należy w tym celu napisać do biblioteki: biblioteka@dsw.edu.pl

 

Academic Search Ultimate

 WEJŚCIE

 

Academic Search Ultimate, flagowa multidyscyplinarna baza danych z rodziny Academic Search, może pochwalić się obszerną kolekcją 10 033 aktywnych czasopism pełnotekstowych, z których znaczna część jest recenzowana i znajduje się w czołowych indeksach cytowań. Obejmuje szeroki zakres obszarów tematycznych, oferując tysiące międzynarodowych czasopism, aby zapewnić globalny kontekst badań, a także filmy wideo wspierające i wzbogacające doświadczenie badawcze. Z łączną wartością detaliczną czasopisma wynoszącą 3 573 743,05 USD, jest to największa baza danych w pakiecie Academic Search.

Logowanie tymi samymi danymi co do bazy EBSCO. W celu uzyskania hasła należy napisać do biblioteki: biblioteka@dsw.edu.pl

asu

ESREA book series

WEJŚCIE

 

Zachęcamy do korzystania z otwartego dostępu do wydawnictw BRILL/ESREA. W wielu z nich publikują nasi pracownicy, są to również teksty, których jakość gwarantuje BRILL, recenzenci i redaktorzy tomów.

Misją ESREA jest wspieranie postępu wysokiej jakości badań nad edukacją i uczeniem się dorosłych w Europie poprzez wspieranie takich działań jak:

- współpraca między naukowcami w kontekście europejskim rozumianym w najszerszych kategoriach geograficznych;

- rozwój badań i rozpowszechnianie wyników we wszystkich obszarach edukacji dorosłych i kształcenia ustawicznego;

- szkolenie początkujących naukowców i ustawiczny rozwój zawodowy naukowców;

- nawiązanie relacji  z innymi organizacjami europejskimi i odpowiednimi organizacjami krajowymi

esrea

SPRINGER Open

WEJŚCIE

 

Baza umożliwiająca dostęp do publikacji inżynieryjno-technicznych, zawiera pełne teksty artykułów z czasopism i książki, umożliwia też publikowanie artykułów w czasopismach naukowych na zasadzie swobodnego dostępu (Open Access)

Waszej uwadze polecamy Open Geospatial Data, Software and Standards, gdzie znajdziecie dane geoprzestrzenne, oprogramowanie i standardy.

 

Nowa pula programu na 2022 r. zostanie określona w trakcie negocjacji nowej umowy z wydawcą i zostanie uruchomiona po przyznaniu finansowania przez MEiN i podpisaniu nowej umowy, prawdopodobnie w marcu lub kwietniu 2022 r.

 

ICM - Wirtualna Biblioteka Nauki

WEJŚCIE 

W drugiej zakładce Bazy bibliograficzne w licencjach krajowych i narzędzia bibliometryczne znajdują się linki do baz: Scopus, Web of Science, SciVal, InCites.  Dostęp możliwy na terenie Uczelni/w sieci uczelnianej (na podstawie adresów IP przypisanych do naszej Uczelni).

 

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i realizowany w większości przez ICM. W ramach WBN kupowany jest dostęp do zasobów na serwerach wydawców w ramach corocznie odnawianych licencji, ale duża część zasobów jest na bieżąco archiwizowana na serwerze Infona w ICM, który zapewnia możliwość bezterminowego korzystania z archiwów w przypadku czasowej lub trwałej utraty dostępu do serwerów wydawców, w szczególności w przypadku niekontynuowania licencji.

DANE BADAWCZE UW - REPOZYTORIUM

WEJŚCIE

 

Za pośrednictwem tego repozytorium udostępnianych jest już ponad 500 zbiorów danych badawczych, z których mogą korzystać naukowcy, osoby poszukujące partnerów do projektów badawczych, studenci, dydaktycy, a także wszyscy zainteresowani wiarygodnymi źródłami informacji dostępnymi w Internecie.

Rozwój bazy zbiorów danych jest możliwy dzięki pracy badaczy i badaczek prowadzących działalność naukową zgodnie z ideą otwartości. O wysoką jakość metadanych i plików dbają administratorzy serwisu.

Zachęcamy do pobrania poradnika: Jak korzystać z zasobów?

db uw r

DOAJ (Directory of Open Access Journals)

WEJŚCIE


Repozytorium dokumentów elektronicznych uczelni z całego świata. Zostało opracowane w ramach projektu OpenDOAR przez Uniwersytet w Nottingham (UK) oraz Uniwersytet w Lund (Szwecja).Wyniki wyszukiwania prezentowane są w postaci pełnych tekstów podręczników, prezentacji multimedialnych, notatek odręcznych, streszczeń artykułów czy jedynie rekordów egzemplarza.


JSTOR

WEJŚCIE


Biblioteka cyfrowa umożliwiająca dostęp do ponad 12 milionów artykułów w czasopismach naukowych i książek w 75 dyscyplinach. Część publikacji w otwartym dostępie.


ERIC (Education Resources Information Center)

WEJŚCIE


Tematyka: szkolnictwo, edukacja, nauki społeczne. Baza wydawana przez Edukacyjne Centrum Informacji przy Departamencie Edukacji USA Ponad 1,6 miliona opisów bibliograficznych; linki do blisko 750.000 pełnotekstowych dokumentów i archiwów od 1966 r., m.in.: Chronicle of Higher Education, Innovations in Education & Teaching International, School Planning & Management, British Journal of Educational Technology, Education Statistics Quaterly.


CEJSH - The Central European Journal of Social Sciences and Humanities

WEJŚCIE


Ogromna baza czasopism, zawiera opisy bibliograficzne i abstrakty artykułów ukazujących się czeskich, węgierskich, polskich i słowackich czasopismach naukowych. Wybrane czasopisma w otwartym dostępie jako pełnotekstowe pliki PDF.

Obejmuje następujące dziedziny: antropologia, archeologia, architektura, sztuka, literatura, ekonomia, edukacja, etnologia, historia, prawo, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, filozofia, nauki polityczne, psychologia, naukoznawstwo, socjologia, teologia.


Centrum Otwartej Nauki (CEON)

WEJŚCIE


Repozytorium CEON zawiera publikacje polskich naukowców: artykuły, doktoraty, książki, materiały konferencyjne, raporty oraz inne. Bazę administruje ICM UW.


Baza Nauki

WEJŚCIE


Baza Nauki Omega-PSIR jest narzędziem do gromadzenia informacji o dorobku naukowym Pracowników Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.

 

Dostęp do bazy jest publiczny.

Zgodnie z Regulaminem wprowadzania dorobku naukowego do systemu Omega-PSIR (załącznik do Zarządzenia Rektora Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW nr 27/2022) pracownicy etatowi są zobowiązani do prowadzenia kont w Bazie Nauki.
Logowanie do profilu jest możliwe za pomocą danych do logowania do Intranetu.

 

więcej informacji: Baza Nauki Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław | DSW Wrocław


Open J-Gate

WEJŚCIE


Baza indeksuje informacje o czasopismach elektronicznych Open Access z całego świata. Aktualnie obejmuje ok. 7 tys. tytułów.

 

Urząd Publikacji Unii Europejskiej

WEJŚCIE

 

Urząd Publikacji Unii Europejskiej jest organem międzyinstytucjonalnym, którego zadaniem jest wydawanie publikacji instytucji UE. Odpowiada on za wydawanie i rozpowszechnianie publikacji o charakterze prawnym i ogólnym w wersji papierowej i elektronicznej oraz za zarządzanie stronami internetowymi umożliwiającym cyfrowy dostęp do oficjalnych informacji i danych pochodzących z UE. 


Directory of Open Access Books (DOAB)

WEJŚCIE


Serwis DOAB oferuje dostęp do pełnych książek naukowych z całego świata. Biuro zarządzające serwisem mieści się Lund University Libraries (Szwecja). Baza zawiera obecnie ponad 800 publikacji z różnych dziedzin wiedzy.

BazHum

WEJŚCIE

 

Baza bibliograficzna naukowych czasopism humanistycznych i społecznych. Rejestruje całą zawartość czasopism od pierwszych numerów do bieżących. Bibliografia 839 czasopism, pełne teksty 410 czasopism. W bazie znajduje się ponad 159 tysięcy artykułów.

Baza jest częściowo pełnotekstowa. 


BazTech

WEJŚCIE

 

Baza danych o zawartości polskich czasopism technicznych. Tematyka bazy obejmuje publikacje z zakresu nauk technicznych oraz, w wyborze, nauk ścisłych i ochrony środowiska

BazEkon

WEJŚCIE

 

Zawiera opisy bibliograficzne artykułów z zakresu ekonomii i gospodarki z ponad 500 tytułów polskich czasopism naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i zarządzania uniwersytetów, a także instytucji naukowych, również pozarządowych, wydawanych w języku polskim i angielskim. 

Baza jest częściowo pełnotekstowa.  


Biblioteka Nauki

WEJŚCIE


Serwis oferujący dostęp do współczesnych książek naukowych w postaci elektronicznej.

Biblioteka Nauki to serwis prowadzony przez zespół Platformy Otwartej Nauki działający w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Bibloteka Nauki LOGO

Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa (DBC)

WEJŚCIE

 

Konsorcjum bibliotek cyfrowych 23 ośrodków naukowych, akademickich i kultury z Dolnego Śląska. Zawiera ponad 82 tys. obiektów cyfrowych z różnych dziedzin: książki, czasopisma, materiały pokonferencyjne, prace doktorskie i habilitacyjne, starodruki, rękopisy.

Archiwum Kryminologii

 

WEJŚCIE

"Archiwum Kryminologii" jest najstarszym i najbardziej prestiżowym polskim czasopismem kryminologicznym, wydawanym od 1960 r. przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Fundatorem i redaktorem naczelnym był prof. dr hab. Stanisław Batawia. Czasopismo ukazuje się dwa razy w roku i jest dwujęzyczne (przyjmowane są artykuły w języku polskim i angielskim). Komitet Redakcyjny czasopisma składa się z wybitnych europejskich kryminologów, a recenzenci rekrutują się spośród ekspertów w tej dziedzinie.

arkr

UNESCO Statistics

WEJŚCIE

 

Dostęp do materiałów UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury) z zakresu międzynarodowej współpracy kulturalnej, oświatowej oraz naukowej. Dane grupowane są na poszczególne obszary zagadnień, opatrzone komentarzami oraz wizualizacją. Oprócz typowych ujęć statystycznych występują również podziały tematyczne poświęcone np. poszczególnym Celom Zrównoważonego Rozwoju, udziałowi kobiet w nauce, czy dostępowi do wysokich technologii. 


OAIster

WEJŚCIE


Katalog umożliwiający przeszukiwanie zawartości milionów publikacji zamieszczonych w repozytoriach naukowych na całym świecie (przeszukuje te repozytoria, które spełniają określone kryteria w zakresie standaryzacji metadanych oraz zarejestrowane są w serwisie
OAIster). Baza obejmuje publikacje z różnych dziedzin wiedzy.

ILOStat Database

WEJŚCIE

 

ILO – Międzynarodowa Organizacja Pracy jest obecnie agencją afiliowaną ONZ, utworzoną już w 1919 r. zajmującą się szeroko pojętymi problemami pracowniczymi. Organizacja zbiera i opracowuje informacje dotyczące polityki społecznej i ekonomicznej, prowadzi również międzynarodowy zintegrowany system informacji o pracy (znany jako ILIS) przeznaczony do harmonizowania danych i do ich zintegrowania w komputerowym banku danych. 


 

CEEOL - The Central and Eastern European Online Library

WEJŚCIE


Baza zapewnia dostęp do czasopism naukowych i e-booków z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, dotyczących zagadnień związanych z Europą Środkową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią. Można tu znaleźć ponad 2200 tytułów czasopism i 3600 e-booków -
część dokumentów dostępna w Open Access, część odpłatnie (od 2 do 10 Euro) w wersji pełnotekstowej w formacie PDF.
To prosty, bezpłatny proces rejestracji i możliwość utworzenia prywatnego konta użytkownika bez powiązania z instytucją (Biblioteka Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW niestety nie ma wykupionej licencji). CEEOL obejmuje następujące dziedziny: filologia, lingwistyka, literaturoznawstwo, polityka, administracja publiczna, historia, judaika, kultura i społeczeństwo, socjologia, nauki społeczne, teoria gender, ekonomia i prawo, filozofia, teologia, religia, antropologia, folklor, sztuka, filmoznawstwo i teatroznawstwo.

FAOSTAT

WEJŚCIE

 

Dane statystyczne agencji ONZ do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). FAOSTAT zajmuje się zbieraniem, opracowywaniem i rozpowszechnianiem danych dotyczących produkcji, dystrybucji, konsumpcji produktów żywieniowych, walki z niedożywieniem i głodem, stanu i rozwoju w branżach takich jak: rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo i hodowla zwierząt.

 


Education and Learning of Adults

WEJŚCIE


"RELA - The European Journal for Research on the Education and Learning of Adults" to czasopismo naukowe poświęcone edukacji osób dorosłych.

 

RePEc

WEJŚCIE

 

RePEc (Research Papers in Economics) repozytorium z nauk ekonomicznych prowadzone przez The University of Manchester, Wielka Brytania I EconWPA Washington University, Stany Zjednoczone. Zawiera zdecentralizowaną bazę bibliograficzną materiałów z ponad 2 tys. archiwów ze 102 krajów (ponad 3 mln elementów wyszukiwawczych). W zawartości można znaleźć między innymi Working Papers, wyszukiwarkę naukowców z dziedziny ekonomii, dane bibliometryczne oraz narzędzia i kontakty do komunikowania się społeczności ekonomistów zebranych wokół RePeC. 

LEXOTEKA

WEJŚCIE

 

Jest to przede wszystkim biblioteka interaktywnych podręczników wydawnictw Wolters Kluwer i Lexis Nexis. Ponad 170 unikalnych tytułów polecanych przez wykładowców i egzaminatorów na wydziałach prawa i administracji w całej Polsce. Biblioteka Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW oferuje dostęp stacjonarny na wskazanym stanowisku komputerowym.

 

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

WEJŚCIE


Bogata oferta książek i czasopism. Studenci mogą korzystać z darmowych publikacji oraz płatnych wersji dostępnych również jako e-book.

 

Czasopisma dostępne on-line:

 

Andragoška spoznanja

 

WEJŚCIE

Studies in Adult Education and Learning to międzynarodowe czasopismo naukowe poświęcone edukacji dorosłych. Przeznaczony jest do publikacji oryginalnych artykułów naukowych (badania, dyskusje, analizy), artykułów fachowych, raportów, rozważań na temat terminologii fachowej oraz recenzji książek, zwłaszcza z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, które dotyczą różnych aspektów edukacji dorosłych i zjawiska pokrewne. Czasopismo przyjmuje również wkłady z innych dyscyplin naukowych, perspektyw i tradycji związanych z edukacją dorosłych. W czasopiśmie publikowane są również badania dotyczące zorganizowanej edukacji (systemy edukacyjne, instytucje itp.), edukacji pozaformalnej i wszelkich form uczenia się nieformalnego, a także zachęcamy do różnorodności podejść teoretycznych i metodologicznych.

andragoska 2022

Nasze zasoby są dostępne zarówno stacjonarnie, w Bibliotece Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, jak i katalogu online


Aby przeglądać  katalog zbiorów nie musisz się logować! Biblioteczny system online umożliwia użytkownikom szybkie przeszukiwanie zbiorów i sprawdzenie, czy dana pozycja jest aktualnie dostępna w księgozbiorze.

 

 

 

 

ponad 600

W naszych zbiorkach znajdziesz także ponad 600 jednostek mediów elektronicznych!

ponad 600
jednostek mediów elektronicznych
3000

W Bibliotece Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW znajdziesz 3000 czasopism. 

3000
czasopism
95 000

W zbiorach Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW jest jest aż 95 000 publikacji! Z pewnością znajdziesz tu wszystko, czego szukasz. 

95 000
publikacji

Czasopisma dostępne w formie elektronicznej (pełnotekstowe archiwa):

  • Teraźniejszość – Człowiek – Edukacja

http://www.dsw.edu.pl/terazniejszosc-czlowiek-edukacja/


Czasopismo wydawane jest w otwartym modelu (ang. open access), co oznacza, że dostęp do
pełnych tekstów jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatnie, bez konieczności
logowania się na stronie.

 

  • Forum Oświatowe

https://forumoswiatowe.pl/index.php/czasopismo


Forum Oświatowe jest czasopismem recenzowanym, w którym publikowane są oryginalne
prace z pedagogiki i powiązanych z nią dziedzin humanistyki i nauk społecznych.
Czasopismo jest wydawane przez Uniwersytet Dolnośląski DSW i Polskie Towarzystwo
Pedagogiczne.

 

  • Studia Poradoznawcze

https://studiaporadoznawcze.pl/ojs/index.php/sp


Czasopismo Studia Poradoznawcze wydawane jest w formie papierowej i elektronicznej, w
wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) jako jeden numer rocznie począwszy od roku
2012.

 

  • Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego

https://rocznikbezpieczenstwa.pl/ojs/index.php/rbm


Czasopismo znajduje się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z
konferencji międzynarodowych MNiSW (z punktacją 20 pkt.) oraz jest beneficjentem
Programu Wsparcia Czasopism Naukowych.

 

  • Niepełnosprawność i Rehabilitacja 

https://niepelnosprawnoscirehabilitacja.publisherspanel.com/resources/html/cms/MAINPAGE

To kwartalnik naukowy poświęcony szeroko rozumianej rehabilitacji we wszystkich rodzajach niepełnosprawności. Prezentuje wyniki najnowszych badań polskich i zagranicznych oraz dobre praktyki. Informuje o sytuacji edukacyjnej, rehabilitacyjnej osób z niepełnosprawnościami w Polsce i całej Unii Europejskiej. Czasopismo swoim zakresem obejmuje dziedzinę nauk społecznych, szczególnie dyscypliny: pedagogika, psychologia, nauki o polityce i administracji, nauki socjologiczne. Zakres tematyczny odpowiada również dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w tym dyscyplinie nauki o zdrowiu, nauki medyczne.

 

  • Science

https://www.sciencemag.org/


Czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of
Science. Jedno z najwyżej cenionych na świecie. Dostarcza wiedzy o najnowszych
odkryciach w zakresie nauk przyrodniczych.
W ramach licencji dostępny jest rocznik bieżący oraz roczniki archiwalne od 1997 roku.

 

 

Pozostałe tytuły: